Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Počasí si s námi i nadále zahrává: V týdnu teploty vystoupají až ke 13 stupňům

Zdroj: čt24.cz
předpověď
Kalendářně jsme se sice přehoupli do druhé poloviny prosince, ale s pořádnou zimou jsme se zatím nesetkali. Nejinak tomu bude i tento týden, kdy by měly panovat spíše jarní teploty. Ve středu týdne rtuť teploměru vystoupá až k 13 stupňům. Zároveň nás čeká většinou proměnlivá obloha.

V pondělí bude podle ČHMÚ přes den většinou oblačno a zpočátku na severu ojediněle zaprší. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 7 až 3 °C, na Moravě místy teplota klesne k nule. Nejvyšší denní teploty budou mezi 6 až 10 °C. Na horách může i zasněžit.

Podobné počasí nás čeká i v úterý. Bude převážně zataženo nízkou oblačností a místy se vyskytnou mlhy. Na horách a během dne bude postupně místy i jinde polojasno až jasno. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 7 až 3 °C, v západní polovině Čech a na Moravě při zeslabení větru klesnou k 0 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, při zmenšené oblačnosti kolem 10 °C.

Ve středu už počasí slibuje na celém území jasnou až polojasnou oblohu. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, na východě a severovýchodě kolem 7 °C. Nejvyšší denní teploty budou příjemné, mezi 9 až 13 °C, při nízké oblačnosti nebo mlze kolem 7 °C.

Čtvrtek přinese ale změnu. Bude zataženo, místy mlhy a slabý déšť nebo mrholení. Později však může být až polojasno. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, v západní polovině Čech až 1 °C. Nejvyšší denní teploty budou opět vyšší než je v prosinci běžné. Budou se pohybovat mezi 4 až 8 °C, na východě kolem 11 °C.

V pátek bude zpočátku zataženo, postupně může být ojediněle polojasno. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C, v jihozápadní polovině Čech až 1 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupají až k 10 °C.

Související články

Další články