Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Počasí se zbláznilo: V Česku se zimy nedočkáme, v Americe zamrzá moře

Počasí se zbláznilo: V Česku se zimy nedočkáme, v Americe zamrzá moře
Zdroj: archiv
Zatím to vypadá, že se pořádného sněhu a zimy opět nedočkáme. Meteorologové slibovali, že letošní Vánoce budou na sněhu, ale i z této předpovědi sešlo. Prozatím v Česku panuje studené jaro, nebo pozdní podzim, ale rozhodně ne zima. Teplé počasí má navíc převládat i v dalších týdnech. Teploty mají stoupnout až ke 12 stupňům.

Začátek týdne byl teplý a absolutně nepřipomínal zimu. Meteorologové předpovídají, že v polovině týdne se má ochladit a teploty by měly klesnout pod bod mrazu. Před Vánoci to vypadalo, že si konečně po dlouhé době užijeme sněhu.

Nakonec předpověď nevyšla a měli jsme Vánoce na blátě. Po celou dobu převládají spíše jarní než zimní teploty. Ve středu bychom měli očekávat zataženou oblohu a ojediněle by se měly dostavit srážky.

Nejnižší noční teploty budou mezi 6 až 2 °C, na jihu a jihozápadě Čech místy kolem 0 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C. Ve čtvrtek se objeví srážky a teploty neklesnou pod 7 °C. Víkend by se měl nést v podobném duchu.

Má být oblačno až polojasno, místy zataženo s nízkou oblačností. Ojediněle se může objevit slabý déšť nebo mrholení. Takže zatímco nad Českem převládá jarní/podzimí počasí, tak v Americe se lidé klepou zimou.

Česko postrádá zimu a Amerika se topí po krk ve sněhu. Severovýchod Spojených států zasáhly kruté mrazy a došlo to tak daleko, že sněží i na Havaji a u pobřeží na Cape Cod dokonce zamrzlo moře.

Lucie Borhyová terčem nebezpečného stalkingu. Neodbytný fanoušek překročil všechny hranice

Související články

Další články

Nejnovější kauzy