Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Počasí se úplně zbláznilo: V květnu pokryla české hory sněhová nadílka

Zdroj: pixabay.com
Předpověď počasí
V květnu by jeden očekával, že sníh je už minulostí. Nad Českem se počasí ovšem úplně zbláznilo a na horách nasněžilo. Zatím to vypadá, že na opravdové jaro nebo snad léto si budeme muset ještě pěknou chvíli počkat. Dnešní fotka z Klínovce všem vyrazila dech.

Pokud si někdo z vás myslel, že si během víkendu užije pravé jarní počasí a vyrazí někam do přírody, pořádně se zmýlil. V nížinách se od pátku razantně ochladilo a v sobotu ráno dokonce na horách nasněžilo.

Důkazem toho je fotka z Klínovce, který pokryla sněhobílá nadílka. Všichni byli překvapeni, že na začátku května ještě v Česku sněží a nevěřili vlastním očím. Meteorologové ale před víkendem varovali, že se velmi ochladí a ve vyšších polohách může sněžit.

A jak se zdá, jejich předpověď se vyplnila. Ani zbytek víkendu nebude kdovíjak příznivý. V sobotu bude zataženo až oblačno, ojediněle, od západu postupně na většině území déšť nebo přeháňky, v západní polovině Čech v polohách nad 600 m i srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, na západě až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, na jihovýchodě až 14 °C.

Ani v neděli se počasí neumoudří. Očekávejme oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, v polohách nad 800 m, v Čechách ráno nad 500 m smíšené nebo sněhové. Během dne v severozápadní polovině území ustávání srážek a večer i ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, v západní polovině Čech místy kolem 0 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C.

Související články

Další články