Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Počasí se totálně zbláznilo. Takové pařáky nepamatujeme. Kdy jsme naposledy zažili v září tropy?

V září si užíváme tropického počasí.
+ Další fotografie
Česko sužují tropické teploty kolem 30 stupňů a přitom už je září. Místo toho, abychom oblékli teplejší bundy, chodíme v kraťasech nebo plavkách. Takové vysoké teploty nejsou v tomto období normální. Podle meteorologů si užijeme víc tropů než o prázdninách.

Takové tropy, jako jsou teď, už ani nepamatujeme. Venku je kolem 30 stupňů a už tři týdny si užíváme počasí jako v létě. Takové teplé září jsme zažili naposledy před 33 lety! A to je opravdu dlouhá doba.

Průměrné teploty v září se totiž pohybují mezi 18 a 20 stupni. Výjimečně jsme zažili 24 stupňů, a to už jsme jásali a skákali do stropu. Počasí je v těchto dnech teplotně nadprůměrné a suché. A tak hrozí vznik požárů.

Velmi teplé počasí bez srážek bude pokračovat i v následujících dnech. Vydrží nám do pátku, kdy se ochladí na 23 stupňů. Čekají nás také přeháňky a bouřky.

Nadprůměrných teplot se dočkáme i v druhé polovině září. Pršet by mělo také mnohem méně, než je obvyklé. Meteorologové toto období nazývají jako mariánské léto.

Mohlo by vás zajímat

Další články