Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Počasí se o víkendu neumoudří, hlásí meteorologové: Invaze komárů a teploty jako na podzim

Zdroj: Profimedia.cz
Předpověď počasí
V posledních dnech to vypadá, že letošní léto si vzalo na nějakou dobu dovolenou. Zatímco minulý rok jsme si užívali tropické počasí, v současné době to spíše vypadá, že budeme muset znova vytáhnout ze skříní mikiny a svetry. Navíc podle Českého hydrometeorologického ústavu se počasí neumoudří ani o víkendu.

Deštivé a chladné počasí není to jediné, co řadu lidí momentálně trápí. Kvůli velmi suchému červnu se daří hlavně komárům, kterých je víc než obvykle. Meteorologové radí, aby se lidé momentálně vyhýbali místům s velkým výskytem komárů.

Téměř celý týden bylo deštivé a chladné počasí, které má do tropických teplot daleko. Počasí se neumoudří ani během víkendu, kdy noční teploty mohou na některých místech České republiky klesnout až k 9 °C.

Déšť by měl ustat až po víkendu a od úterý se má počasí zlepšovat. Zatím to ale na tropické léto nevypadá. V pátek očekávejme přes den oblačno až zataženo, od západu občas déšť, postupně přeháňky. V jihozápadní polovině území místy, jinde jen ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C, na východě kolem 9 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, v 1000 m

na horách kolem 14 °C.

V sobotu bude zataženo až oblačno, déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s. Neděle se ponese ve velmi podobném duchu jako předchozí den.

Většinou oblačno, místy déšť nebo přeháňky. K večeru ubývání srážek. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Mírný severní vítr 2 až 6 m/s.

Související články

Další články