Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Počasí: O víkendu nás čeká radikální oteplení, poté se teploty propadnou a bude sněžit

Zdroj: unsplash.com
+ Další fotografie
Předpověď
Poslední dny nás v Česku doprovázely nepříjemné studené teploty. Jak se ale podle předpovědi meteorologů zdá, konečně přijde výrazné oteplení. Víkendové teploty se vyšplhají až ke krásným 17 stupňům.

Astronomický nástup jara se nekonal úplně podle představ. V České republice poslední dobou panovaly spíše studené a chladné dny. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) by se ale o víkendu měly teploty přehoupnout k lepšímu. Ovšem po víkendu zase spadnou do minusu a čeká nás i sněžení.

Pátek

Páteční den nám konečně přinese výrazné oteplení. Mělo by být převážně polojasno s tím, že nejvyšší denní teploty budou od 12 stupňů a mohou se vyšplhat až ke krásným 16 stupňům. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C.

Sobota

V sobotu tomu bude podobně jako v pátek, ovšem ještě o trochu lépe. Meteorologové na sobotu předpovídají polojasno až oblačno. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 13 až 17 °C. Oproti pátku nejnižší noční teploty neklesnou pod nulu, budou se pohybovat mezi +4 až 0 °C.

Neděle

V neděli nás bohužel opět čeká nepříjemné ochlazení s deštěm a dokonce i sněhové přeháňky, které udeří postupně od severozápadu nad 500 metrů. Nejnižší noční teploty mezi 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty mezi 5 až 10 °C, na jihovýchodě až 14 °C.

Příští týden

Vstup do dalšího týdne nás budou doprovázet chladné teploty, které půjdou do minusu. Na většině území by podle předpovědi meteorologů mělo sněžit. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi nulou až pěti stupni. Nejnižší noční teploty mezi -2 až -7 °C, ojediněle až -10 °C.

Související články

Další články