Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Počasí na víkend: V sobotu bude bouřit, v neděli se vrátí sluníčko

Zdroj: extra.cz
Jak bude u vás?
Po parných dnech předpověď slibovala o víkendu mírné ochlazení. V sobotu by opravdu neměly teploty přesáhnout 27 °C a navíc má být převážně zataženo. Až v neděli se zase ukáže sluníčko, ani tehdy by neměly teploty atakovat třicítku. Čeká nás tedy teplotně velmi příjemný víkend. Jak bude v jednotlivých krajích?

V Karlovarském a Plzeňském kraji bude v sobotu většinou oblačno až zataženo, odpoledne a večer přeháňky, od jihovýchodu postupně i na dalším území místy intenzivní, ojediněle i bouřky. Nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi 20 a 23 °C. V neděli bude na západě území zpočátku zataženo až oblačno, v noci ještě ojediněle přeháňky, během dne se však od severu vyjasní. Nejnižší noční teploty 15 až 12 °C, nejvyšší denní 23 až 26 °C.

V sobotu bude zpočátku polojasno v Ústeckém kraji. Postupně se však zatáhne a přijdou ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty 24 až 27 °C. V neděli má být převážně oblačno, během dne bude ale oblačnosti ubývat až na skoro jasno. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C.

Středočeský kraj v sobotu slibuje oblačno až zataženo, v jihozápadní polovině regionu místy i přeháňky, ojediněle bouřky. Nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi 23 a 26 °C. V neděli bude zpočátku převážně oblačno, zejména v jižní polovině regionu se budou ojediněle objevovat přeháňky. Postupně však bude ustávat srážek i ubývat oblačnosti. Nejnižší noční teploty mezi 16 a 13 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 23 až 26 °C.

V Jihočeském kraji bude v sobotu převážně zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejvyšší denní teploty 20 až 23 °C. V neděli bude převážně oblačno, místy déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Postupně však bude ustávat srážek i ubývat oblačnosti. Nejvyšší denní teploty vystoupají k 24°C.

Liberecký kraj slibuje v sobotu převážně polojasno, odpoledne by se měly objevit ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty se budou nejčastěji pohybovat mezi 22 a 25 °C. V neděli převážně oblačno, během dne postupně ubývání oblačnosti na polojasno. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty by měly být 23 až 27 °C, na severu 22 až 25 °C.

V sobotu bude v Pardubickém kraji převážně oblačno s ojedinělými přeháňkami. Nejvyšší denní teploty 23 až 26 °C. V neděli bude převážně oblačno a ojediněle přeháňky. Odpoledne budou srážky ustávat a ubývat oblačnosti. Nejnižší noční teploty 16 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 26 °C.

V Moravskoslezském kraji bude v sobotu oblačno, přechodně i polojasno. Během dne se objeví místy přeháňky, v Beskydech i bouřky. Nejvyšší teploty 22 až 25 °C. V neděli v noci a zpočátku dne bude oblačno, přechodně až zataženo a místy přeháňky, ojediněle i bouřka. Během dne budou srážky ustávat a ubývat oblačnosti. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C.

O počasí v jednotlivých krajích informuje ČHMÚ.

Související články

Další články