Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Počasí na víkend: Sluníčko vystřídají mraky. Česko ovlivní tlaková níže

Zdroj: profimedia.cz
Počasí

Sluníčko o víkendu vystřídají mraky. Podle meteoroložky Dagmar Honsové ovlivní Česko brázda nízkého tlaku vzduchu. Po většinu víkendu tak bude převážně zataženo a místy hrozí i silné bouřky. Teploty ale pořád zůstanou příjemné.

Pátek

Během pátečního dne počasí u nás začne od západu ovlivňovat brázda nízkého tlaku vzduchu. Ta přinese během dne více oblačnosti na západ území a ojediněle i silné bouřky, doprovázené přívalovým deštěm a silným větrem. V pátek bude zpočátku dne jasno až polojasno, na západě území postupně až oblačno, místy déšť, přeháňky, ojediněle silné bouřky. Po ránu se budou ojediněle tvořit mlhy. Ranní teploty se nejčastěji zastaví mezi 14 až 10 °C. Odpolední teploty vystoupí na letní hodnoty mezi 23 až 27 °C.

Sobota

V sobotu bude v Čechách spíše oblačno až zataženo, zejména odpoledne musíme místy počítat s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle i bouřkami. Na Moravě a ve Slezsku bude zpočátku dne jasno nebo polojasno, odpoledne až oblačno a ojedinělé přeháňky nebo bouřky až večer. Teploty v Čechách 20 až 24 °C, na Moravě a ve Slezsku vystoupí až na 26 °C.

Neděle

V neděli bude oblačnosti méně - polojasno až oblačno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C, na jihovýchodě bude až 26 °C.

Související články

Další články