Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Počasí na víkend: Na procházku jen ve svetříku, čeká nás výrazné oteplení

Zdroj: pixabay
+ Další 3 fotografie
Počasí
Je za námi další pracovní týden a víkend už klepe na dveře. Do Česka stále proudí teplý vzduch od jihovýchodu, a proto se můžeme těšit na poměrně teplý víkend. Obzvlášť v neděli by mohly teploty stoupat až k 8 °C. Větší množství srážek se neočekává.

Protože do České republiky stále proudí teplý vzduch od jihovýchodu, čeká nás vcelku teplý víkend. Jaká je předpověď počasí podle Českého hydrometeorolo­gického ústavu na pátek, sobotu a neděli?

Pátek

V noci bude oblačno až polojasno, na severu zpočátku zataženo a ojediněle déšť. Přes den polojasno až oblačno, zpočátku ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. K večeru od severozápadu přibývání další oblačnosti a místy déšť, později v polohách nad 900 m sněžení. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, na Moravě 0 až –3 °C a ojediněle tvorba náledí. Nejvyšší denní teploty mezi 6 až 10 °C, na Moravě a místy na severovýchodě Čech 2 až 5 °C, v 1000 m na horách kolem 3 °C.

Sobota

V sobotu se očekává oblačno až zataženo. Místy, zejména na horách, přeháňky, nad 600 m, na Moravě a ve Slezsku zpočátku nad 800 m sněhové. Během dne od západu ustávání srážek a částečné ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi +3 až –1 °C. Nejvyšší denní teploty pak mezi 2 až 6 °C.

Neděle

Nedělní den bude za poslední dobu jeden z těch nejteplejších. Bude polojasno až skoro jasno. Místy mlhy, i mrznoucí, nebo zataženo nízkou oblačností. K večeru od severozápadu přibývání další oblačnosti. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 0 až –4 °C, ojediněle až –6 °C. Nejvyšší denní teploty začnou od 3 stupňů a mohou se vyšplhat až k 8 °C. Místy při celodenní mlze zejména na Moravě kolem 2 °C.

Související články

Další články