Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Počasí na víkend: Na procházku jen ve svetříku, čeká nás výrazné oteplení

Zdroj: pixabay
+ Další 2 fotografie
Počasí
Je za námi další pracovní týden a víkend už klepe na dveře. Do Česka stále proudí teplý vzduch od jihovýchodu, a proto se můžeme těšit na poměrně teplý víkend. Obzvlášť v neděli by mohly teploty stoupat až k 8 °C. Větší množství srážek se neočekává.

Protože do České republiky stále proudí teplý vzduch od jihovýchodu, čeká nás vcelku teplý víkend. Jaká je předpověď počasí podle Českého hydrometeorologického ústavu na pátek, sobotu a neděli?

Pátek

V noci bude oblačno až polojasno, na severu zpočátku zataženo a ojediněle déšť. Přes den polojasno až oblačno, zpočátku ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. K večeru od severozápadu přibývání další oblačnosti a místy déšť, později v polohách nad 900 m sněžení. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, na Moravě 0 až -3 °C a ojediněle tvorba náledí. Nejvyšší denní teploty mezi 6 až 10 °C, na Moravě a místy na severovýchodě Čech 2 až 5 °C, v 1000 m na horách kolem 3 °C.

Sobota

V sobotu se očekává oblačno až zataženo. Místy, zejména na horách, přeháňky, nad 600 m, na Moravě a ve Slezsku zpočátku nad 800 m sněhové. Během dne od západu ustávání srážek a částečné ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty pak mezi 2 až 6 °C.

Neděle

Nedělní den bude za poslední dobu jeden z těch nejteplejších. Bude polojasno až skoro jasno. Místy mlhy, i mrznoucí, nebo zataženo nízkou oblačností. K večeru od severozápadu přibývání další oblačnosti. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 0 až -4 °C, ojediněle až -6 °C. Nejvyšší denní teploty začnou od 3 stupňů a mohou se vyšplhat až k 8 °C. Místy při celodenní mlze zejména na Moravě kolem 2 °C.

Související články

Další články