Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Počasí na víkend: Mírné ochlazení je tu, ale stále platí výstraha před požáry

Oteplit se má. Tropy zatím nenastanou.
Zdroj: Profimedia
Počasí
Léto je v plném proudu a k tomu patří i vysoké teploty, které nezmizí ani o víkendu. Po celý víkend nás bude doprovázet sluníčko a od soboty je možný výskyt ojedinělých přeháněk. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) má stále v platnosti výstrahu před nebezpečím vzniku požárů.

Letní radovánky nám už odstartovaly, a to znamená horké slunečné dny. Tento víkend je jako stvořený pro výlety, protože by nemělo být až takové šílené vedro jako minulý týden.

Na pátek meteorologové předpovídají převážně oblačno. Nejnižší noční teploty budou 11 až 7 °C a nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C. Na jihu pak nejvyšší denní teploty budou dosahovat až 29 °C.

V sobotu by mělo být větší teplo než v pátek. ČHMÚ hlásí na státní svátek 6. července oblačno až polojasno. Postupně se budou vyskytovat ojedinělé přeháňky. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C.

Neděle má být z víkendu nejchladnější. Takže pokud se chystáte někam vyrazit, neděle je rozhodně ideální den, protože teploty nebudou tak vysoké. Zpočátku bude velká oblačnost, na jihu místy, jinde jen ojediněle přeháňky. Od severozápadu oblačno, postupně až polojasno. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C, na severu až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C.

V platnosti je stále výstraha před nebezpečím vzniku požárů.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy