Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Počasí na srpen: Konec léta bude jako na horské dráze, říká meteoroložka

Zdroj: Pixabay.com
Počasí

Podobně jako červenec i srpen bude ve znamení proměnlivého počasí. Žádných velkých veder se podle meteoroložky Dagmar Honsové nedočkáme. "Teploty se budou pohybovat spíše kolem letní hranice a stále platí, že budeme střídat sluneční brýle a deštníky. Srpen bude jako celek zřejmě teplotně průměrný," říká meteoroložka.

Proměnlivý letní charakter počasí v Česku bude pokračovat i během druhého prázdninového měsíce. "Vlna veder nás nečeká, teploty se budou pohybovat spíše kolem letní hranice a stále platí, že budeme střídat sluneční brýle a deštníky," předpokládá Dagmar Honsová. Srpen podle ní bude jako celek zřejmě teplotně průměrný (průměrná měsíční teplota se pohybuje na 17,3 °C).

Naposledy teplotně průměrným srpnem byl rok 2016, v dalších letech byla jeho průměrná teplota nad dlouhodobým normálem. "Srážkově bude zřejmě druhý prázdninový měsíc slabě nadprůměrný (průměrné měsíční srážkové úhrny se pohybují na 80 mm), loňský srpen přinesl v porovnání s normálem 139% srážek, naopak srpen 2018 pouze 46% normálu," říká meteoroložka.

Období od 1. do 10. srpna

Hned první srpnový den byl deštivý s podprůměrnými teplotami. Jinak bude v první srpnové dekádě převládat oblačno až polojasno, občas déšť nebo přeháňky, místy bouřky. Po ránu ojediněle mlhy. Ranní teploty 15 až 10 °C. Denní teploty 22 až 28 °C.

Období od 11. do 20. srpna

Výraznější změnu zřejmě nepřinese ani druhá srpnová dekáda – nejvyšší odpolední teploty budou sice na koupání, ale oblačnost bude dost proměnlivá. Převládat bude polojasno až oblačno, místy s přeháňkami nebo bouřkami. Na frontách až zataženo a srážky i bouřky četnější. Ranní teploty 16 až 11 °C. Denní teploty 22 až 28 °C.

Období od 21. do 31. srpna

Nejméně oblačnosti a srážek zřejmě přinese až poslední srpnová dekáda. To bude polojasno až oblačno, zpočátku místy, postupně pouze ojediněle déšť, přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 14 až 8 °C. Denní teploty 20 až 27 °C.

Více o počasí ➔

Související články

Další články