Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Předpověď na listopad: Sluníčka se nedočkáme, ale bude sněžit a počasí jak na centrifúze

Podzim je tu!
Zdroj: Unsplash.com
počasí
Ačkoli se v listopadu moc slunečního svitu nedočkáme, můžeme se alespoň radovat z nadprůměrných teplot. Meteoroložka Dagmar Honsová nám nastínila, jaké počasí nás čeká v listopadu.

"Listopad je podle statistik měsíc s nejkratší délkou slunečního svitu – Slunce v průměru svítí pouze 49 hodin," řekla pro eXtra.cz meteoroložka Dagmar Honsová. Z výhledu počasí vyplývá, že si mnoho slunečních paprsků neužijeme ani letos v listopadu, ale vynahradit by nám to měly nadprůměrné listopadové teploty.

Období od 1.-10.11.

V první polovině období bude převážně zataženo až oblačno, místy občasný déšť nebo přeháňky. Postupně částečné ubývání oblačnosti a srážky pouze ojediněle. Na vrcholcích hor i smíšené nebo sněhové. Ranní teploty zpočátku období mezi 10 až 6 °C, při vyjasnění kolem 2 °C. Postupně 5 až 0 °C. Denní teploty 9 až 16 °C, ve druhé polovině období 8 až 13 °C.

Období od 11.-20.11.

V první polovině období můžeme očekávat převážně zataženo s nízkou inverzní oblačností a mlhavo, ojediněle mrholení. V horských oblastech a ojediněle i v nížinách polojasno. Postupně oblačno, místy déšť, na horách přechodně sněžení. Ranní teploty 5 až 0 °C, při zmenšené oblačnosti -2 °C. Denní teploty zpočátku období 7 až 12 °C, postupně 5 až 9 °C.

Období od 21.-30.11.

V období od 21. do 30. listopadu bude převážně oblačno, po ránu mlhy nebo zataženo s nízkou oblačností. Místy přeháňky, na horách většinou sněhové. Nejnižší ranní teploty 4 až -4 °C. Denní teploty 4 až 10 °C.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy