Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Počasí jako na houpačce: O víkendu užívejte příjemných teplot, v noci přijde zvrat

Zdroj: unsplash.com
předpověď počasí
Český hydrometeorologický ústav varuje v pátek před studenou frontou, která bude postupovat ze západní do střední Evropy, k nám bude vrcholit příliv teplého vzduchu od jihozápadu. V sobotu přejde od západu přes naše území zvlněná studená fronta a za ní k nám bude proudit chladný a vlhký vzduch od severozápadu. O víkendu to bude s počasím jako na houpačce. Teplé dny vystřídají mrazivé noci a teploty klesnou pod nulu.

V poslední době to je s počasím jako na horské dráze. Nepříjemně mrazivé dny se střídají s téměř jarním počasím a na některých místech republiky do toho sněží. Ani o víkendu tomu nebude jinak.

V pátek očekávejme oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Na západě místy, jinde jen ojediněle slabý déšť. Ojediněle mlhy, zpočátku i mrznoucí. Nejnižší noční teploty +3 až –1 °C, při slabším větru až –3 °C.

Nejvyšší denní teploty 5 až 10 °C, při déletrvající mlze kolem 3 °C, v 1000 m na horách kolem 4 °C. V sobotu bude Zataženo až oblačno. V Čechách od západu sněžení, zpočátku pod 400 m i srážky smíšené nebo dešťové. Na Moravě a ve Slezsku místy občasný déšť, později od západu nad 500 m sněžení.

Během soboty nás čeká ubývání srážek. Nejnižší noční teploty +1 až –3 °C, na východě kolem +3 °C. Nejvyšší denní teploty v Čechách 0 až 4 °C, na Moravě a ve Slezsku 5 až 9 °C a během dne ochlazování.

V neděli začne opět mírně přituhovat. Bude oblačno až zataženo, přechodně polojasno. Na většině území sněhové přeháňky nebo občasné sněžení, v polohách pod 400 m i srážky smíšené nebo dešťové. Nejnižší noční teploty 0 až –4 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce až –8 °C. Nejvyšší denní teploty –1 až +3 °C.

Související články

Další články