Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Počasí jako na apríla: Po ledovce a mrznoucím dešti přijde velké oteplení

Zdroj: archiv
předpověď počasí
Český hydrometeorologický ústav varuje hlavně řidiče před možností výskytu ledovky. V poslední dnech sice ve vyšších polohách sněžilo, ale v nižších polohách se lidé museli smířit s dešťovými přeháňkami. Nyní meteorologové varují před ledovkou, která by mohla vzniknout při mrznoucím dešti. Už od středy se má ale začít oteplovat. Rtuť teploměru by měla vyšplhat až k deseti stupňům.

„Z Německa budou postupovat nad naše území od severozápadu až západu frontální systémy. V pátek přejde přes naše území od západu studená fronta, za kterou se bude rozšiřovat oblast vysokého tlaku vzduchu,“ informuje Český hydrometeorolo­gický ústav.

Ve středu očekávejme skoro jasno až polojasno, místy zataženo nízkou oblačnosti nebo mlhy, ráno ojediněle i mrznoucí. Postupně od západu zataženo s deštěm, na Moravě místy, jinde ojediněle i mrznoucí.

Nejnižší noční teploty +1 až –3 °C, při malé oblačnosti, zejména na východě kolem –5 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C, na severovýchodě Čech a na Moravě místy kolem 1 °C, v 1000 m na horách kolem 3 °C.

Čtvrtek bude oblačný až zatažený, zpočátku na většině území déšť, na Moravě ojediněle i mrznoucí. Postupně od jihu ustávání srážek a částečně ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, na Moravě místy kolem 0 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C, na Moravě, ve Slezsku a na severovýchodě Čech místy kolem 4 °C.

Stejně jako ve čtvrtek, tak i v pátek se rtuť teploměru vyšplhá k 10 °C. V pátek bude oblačno až polojasno, zpočátku místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Místy slabé přeháňky, na Moravě ojediněle mrznoucí.

Později večer na severu nad 1000 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, na Moravě místy kolem –1 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C, na Moravě a ve Slezsku místy kolem 4 °C.

Související články

Další články