Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Pobřežní záhada: Moře ve Francii vyplavuje kila kokainu, neví se, odkud se balíčky berou

Pobřežní záhada: Moře ve Francii vyplavuje kila kokainu, neví se, odkud se balíčky berou
Zdroj: profimedia
Drogy
Policie musela uzavřít pláže u francouzského atlantického pobřeží. Obyvatelé tam totiž už několik týdnů nacházejí balíčky s kokainem i jinými drogami. Balíčků stále přibývá, úřady jich nashromáždily již 763 kilo.

Francouzská policie se aktuálně zabývá případem, kdy se z Atlantiku vyplavují balíčky s kokainem, ale i s jinými drogami. Podle státního zastupitelství se balíčky nacházejí na různých místech francouzského pobřeží Atlantského oceánu. Příliv je přináší všude od hranice se Španělskem na jihu až po ústí řeky Loiry na severu.

Podle vyšetřovatelů je kokain neobvykle čistý (83 %), a proto varují obyvatele, aby se ho nedotýkali. Může totiž hrozit předávkování, a tak ti, co ho najdou, mají ihned volat policii. "Je to velmi čistý produkt, který nesmí být konzumován v této formě, protože je zde velmi vysoké riziko předávkování," řekl France 2 TV státní zástupce v Rennes Philippe Astruc s tím, že drogy nejspíše pocházejí z Jižní Ameriky.

Kromě předávkování hrozí nálezcům i trestní postih. Dopustili by se trestného činu přechovávání drog a za to jim může hrozit až deset let odnětí svobody. Některé pláže museli policisté dokonce uzavřít.

Nález prvního balíčku byl zaznamenán v polovině října. Od minulého pondělí se jich ale vyplavuje čím dál víc. Celkově bylo na plážích nalezeno už 763 kilogramů drog. Potenciální hodnota je zhruba 60 milionů eur, což je v přepočtu asi 1,5 miliardy korun.

Zatím není zřejmé, jak se balíčky s drogami do moře dostaly. Policisté prošetřují, zda loď obchodníků s drogami zasáhla bouře nebo narazili do překážky a vypadl jim náklad.

Narozeniny herce v důchodu Jana Kanyzy: Není co slavit, jen vám každý rok přidají další prášky, říká štamgast z Hospody

Související články

Další články

Nejnovější kauzy