Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Pobřežní hlídka ve filmu: Přehlídka svalů a žhavých krásek, která vyhrála Zlatou malinu

Pobřežní hlídka ve filmu: Přehlídka svalů a žhavých krásek, která vyhrála Zlatou malinu
Zdroj: Paramount Pictures
+ Dalších 8 fotografií
komedie
Legendární seriál Pobřežní hlídka, vysílaný v letech 1989 až 2001, se před třemi roky dočkal filmového zpracování. Původní hrdinové by už ale z většiny zřejmě nedokázali nikoho z vody zachránit, a tak je zaskočili svalnatí Dwayne Johnson (48) a Zac Efron (32) společně s několika štíhlými a vnadnými kráskami. Film sice dostal Zlatou malinu, byl ale ve své kategorii tak špatný, že jste si jej zamilovali, a tak ji tvůrci brali spíše jako kompliment.

Snímek Pobřežní hlídka pojednává o Mitchovi, který je chlap jako hora se silným morálním kompasem a stoprocentním zápalem pro práci vodního záchranáře. Ten do svého týmu dostane Matta Brodyho, bývalého úspěšného olympionika, kterému sláva natolik stoupla do hlavy, že si po nekonečné sérii průšvihů musí pod Mitchovým velením jako plavčík odkroutit pár desítek hodin veřejně prospěšných prací.

Mitch by mohl řešit Brodyho, který místo své práce zírá do výstřihů spoře oděným dívkám na pláži, to by se ale nesměl v jeho revíru dít jeden průšvih za druhým. Když moře vyplaví balíček drog a následně i mrtvolu, s čímž policie nehodlá nic dělat, musí se plavčíci vydat na poněkud neobvyklou misi a plavky vyměnit za společenské šaty.

S původním seriálem nemá stejnojmenný snímek nic moc společného, až tedy na jména ústředních postav. Divákům ale také nabízí pohled na svalnaté muže a obdařené štíhlé krásky v plavkách. Přidává navíc komediální prvek v rozměrech, jaké seriál nikdy neměl.

Zlatá malina a vzpomínky

Snímek Pobřežní hlídka zvítězil při udílení Zlatých malin, které pravidelně udílejí ocenění za ta nejhorší díla. Ocenění přijal samotný Dwayne Johnson a byl na něj hrdý - film ve své kategorii byl tak špatný, že jste si jej zamilovali, a to zas tak negativně nezní.

Ve filmu bylo vzpomenuto pár momentů z dřívějších kariér Johnsona a Zaca Efrona. Zmínka padla například o hmatu zvaném rock bottom, který byl posledním hmatem The Rocka v jeho wrestlingové kariéře. Mluvilo se i o filmu Muzikál ze střední, kde si Efron zahrál hlavní postavu.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy