Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Extra Focus Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Pobodaná Lenka má vážnou infekci! Do Egypta míří čeští lékaři

Lenku schvátila infekce.
+ dalších 8 fotografií
Šestařicetiletá účetní Lenka byla zraněna v egyptské Hurghadě 14. července. Útočník ji pobodal nožem na noze a na zádech. Od té doby Lenka leží v káhirské nemocnici. Ještě v pondělí ráno se plánoval převoz do Čech. Během dne se však její stav rapidně zhoršil. Schvátila ji infekce.

Zatím není jasné, jestli se infekce do těla dostala už během útoku nebo až v nemocnici. „Nevím, jestli je to v důsledku toho poranění nebo nemocniční péče,“ uvedla pro Blesk.cz česká velvyslankyně v Egyptě Veronika Kuchyňová Šmigolová. Lenčin stav se však zhoršil až během pondělí.

Během úterního odpoledne by do Káhiry měl dorazit celý tým lékařů. Původně se spekulovalo pouze o jednom lékaři. Tým specialistů by měl posoudit, jaký je Lenčin stav a zdali a kdy je možné Lenku převézt do Čech. V Káhiře jí dělají společnost partner, syn a matka, která za ní přiletěla z Čech.

Egypťan, který Lenku pobodal, zaútočil celkem na šest žen. Dvě Němky zraněním na místě podlehly, další čtyři turistky, včetně Lenky, byly hospitalizovány. Muž byl na místě dopaden, jeho motiv však stále není znám. Spekuluje se o napojení na Islámský stát.

Mohlo by vás zajímat

Další články