Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Pobodaná Češka se z Egypta jen tak nevrátí: Už mohla být doma, v nemocnici však zůstane minimálně týden

Lenka byla pobodána na dovolené v Egyptě.
Zdroj: Facebook.com
+ Dalších 6 fotografií
Češkou, kterou pobodal útočník na dovolené v Egyptě, je šestatřicetiletá účetní z Rakovnicka. Lékaři potvrdili několik středně těžkých bodných zranění. Kvůli nim si v káhirské nemocnici ještě nějakou chvíli pobude. Přitom už dnes mohla být doma.

Rodina plánovala návrat z dovolené na sobotu 15. 7., ovšem Lenčina zranění jí návrat zatím neumožňují. Podle české velvyslankyně v Egyptě Veroniky Kuchyňové Šmigolové zranění českou turistku neohrožují na životě. „Lékaři považují zranění za středně těžká až lehčí,“ uvedla pro Blesk.cz.

„Partner a syn přijeli z Hurghady s kolegou z ambasády automobilem do Káhiry a jeli za ní rovnou do nemocnice. Tam s ní chvíli pobyli a v současné době jsou na cestě na ambasádu,“ uvedla velvyslankyně dále. Oba zatím zůstanou na ambasádě.

Předpokládaná doba Lenčina uzdravení je podle lékařů týden. Jestli tam s Lenkou zůstane i partner se synem není jasné. Podle příbuzných jsou úřady plně k dispozici rodině a pravidelně poskytují informace příbuzným v Čechách. Ti jsou stále ještě v šoku.

Útočník byl dopaden okamžitě po pobodání šesti turistek ve známém turistickém letovisku. K zodpovědnosti za incident se přihlásil islámský stát. Právě ten nařídil útočit výhradně na turistky.

Související články

Další články