Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Policie našla ztracenou Verču z Chrudimi (13): Je v pořádku. Vyšetřuje se, kde byla

Zdroj: Profimedia
pátrání
Policii se podařilo najít 13letou Veroniku z Chrudimi. Dívka si šla pro učebnici ke kamarádce, více než den byla pryč a rodina o ní nevěděla nic. Nakonec byla Verča nalezena v pořádku. Policisté připojili k pátrání i vrtulník s termovizí. Kde dívka byla a v jaké společnosti bude policie zjišťovat.

V sobotu kolem půl desáté večer vyskočil na Twitteru Policie ČR příspěvek, že byla Veronika nalezena. Policisté poděkovali všem, kteří se zapojili do pátrání nebo alespoň poskytli užitečné informace.

Zmizela na den a půl, je zpátky doma

Uběhlo více než 24 hodin, co se po Veronice Veselé slehla zem, naštěstí je zpátky doma. V pátek po 13. hodině odešla z domu, aby si vyzvedla učebnici angličtiny, zřejmě u kamarádky. Domů se však zatím nevrátila. Zoufalá rodina se obrátila na policii, aby jí pomohli Verču najít. Pátrání bylo sice zprvu bezvýsledné, nakonec však Verču našli živou a zdravou.

Policie v sobotu kolem půl desáté v noci oznámila, že se jí podařilo najít dívku, po které usilovně pátrala od pátku. „Děkujeme všem, kdo sdílel pátrací relaci po pohřešované 13leté dívce, dívka je nalezena a je v pořádku. Kde a v jaké společnosti strávila více než 24 hodin, to nyní prověřujeme,“ sdělila policejní mluvčí Eva Maturová.

V sobotu dopoledne se objevila aktualizace, že po dívce pátrá i vrtulník s termovizí, ten byl však po poledni odvolán. „Dle vyjádření tiskové mluvčí PČR paní Maturové v těchto chvílích končí pátrací akce za pomoci vrtulníku s termovizí, bohužel s negativním výsledkem. Pohledávala se oblast Chrudimi a Slatiňan. Mezi těmito místy byla jedním z čtenářů údajně tato dívka spatřena,“ stojí v textu. Vrtulník zavítal až ke Škrovádu a také k rozhledně Bára.

Facebooková stránka navíc vyzvala obyvatele Chrudimska, aby zkusili pomáhat v pátrání, pokud dívku znají. „Nemusí vás znát rodiče, sourozenci ani kamarádi. Můžete znát její oblíbená místa, je to dítě a může mít bunkr v okolí či oblíbené ‚bezpečné‘ místo,“ píše se ve výzvě. Správci apelovali, aby lidé neprodleně kontaktovali policii nebo přímo onu stránku, pokud takové informace mají.

„Dívka byla viděna dnes naposledy na ZŠ u Stadionu Chrudim, cca kolem 14 h, na sobě měla černé legíny, černé boty, bílou bundu s červeným vzorem zepředu a bílou čepici,“ stálo ještě v pátek před desátou hodinou večer na facebookové stránce, kde se řeší aktuality z Chrudimska.

Související články

Další články