I když mu je sport samozřejmě přednější, tak už se nemůže Lukáš dočkat, až si také zkusí něco jiného. Příležitost okusit povolání herce dostal od svého kamaráda Petra Jákla, který bude točit snímek o Janu Žižkovi.

„Je to docela trefa, ještě než odjížděl, tak jsem mu říkal, že si určitě zahraje,“ prozradil Jákl na přímý dotaz v Olympijském studiu iDNES.cz, jehož byl hostem. Prý už pro něj připravuje roli nějakého bojovníka, která mu určitě přesně padne na tělo. „Je to největší bojovník, kterého nyní máme,“ dodal Jákl, který ví, o čem mluví, protože sám se v minulosti věnoval profesionálně judu.

Sice by mu i rád nabídl klidně hlavní roli, ale ví, že na to není připravený, když nikdy nehrál a nemá s tím zkušenosti.

„Na Žižku asi herecky nemá, ale určitě s ním počítám,“ doplnil dále režisér, který se vedle juda proslavil snímky Kajínek či Ghoul.

Velkofilm o nezapomenutelné postavě z doby husitské by se měl začít natáčet počátkem příštího roku. Jákl by rád, kdyby film byl dvoujazyčný, tak by ho chtěl připravit rovnou i v angličtině. Předpokládaná premiéra by měla být v roce 2018.