Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Po zánětu mozkových blan přišel o nohy, tak dostal umělé ploutve!

Ciaran s ploutvemi.
Zdroj: The Sun

Sedmiletý Cieran Kelso z Velké Británie přišel o nohy pod kolenem, které mu museli amputovat v důsledku těžkého zánětu mozkových blan, ale to neznamená, že by se vzdal svého snu zaplavat si jednou s delfíny ve floridském vodním světě.

Jeho otec Gary (34) spolu se svou ženou Gemmou pro něj sháněli alternativu, jak synovi pomoci naučit se plavat, až se jim povedlo přesvědčit Paula Leishmana z nemocnice v Leedsu, aby pro malého Cierana vyrobil protetické ploutve. Díky srdečnosti neznámých lidí vybrali potřebné dva tisíce liber – a všechny tyto peníze pokryly lékařské náklady.

Po amputaci nohou sice chlapec dostal umělé končetiny a invalidní vozík, ale protože miloval vodu, chtěl se vrátit k plavání se svými kamarády. Podle rodičů nadějné čekání na umělé ploutve bylo zcela zastíněno momentem, kdy Cieran poprvé vlezl do vody a s protetickými ploutvemi se sžil, jakoby je na sobě měl od narození.

Teď už jen slíbený výlet na Floridu za delfínem Winterem, který má zase umělý ocas, a Američané se mohou jít do vodního světa dívat rovnou na dvě atrakce.

Související články

Další články