Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Po víkendu nás čeká oteplení: Teploty se vyšplhají až k 24 stupňům

Zdroj: Pixabay
Počasí
Podle předpovědi meteorologů nás v následujících dvou týdnech čekají nadprůměrné teploty. Nejvyšší denní teploty by se měly vyšplhat až ke krásným 24 °C. Poté však bude následovat studená fronta doprovázená deštěm a bouřkami.

Po poměrně chladném víkendu mají do České republiky dorazit vysoké teploty. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude období od 27. dubna do 24. května 2020 teplotně průměrné.

Následující týden bude podle předpovědi meteorologů průměrný až slabě nadprůměrný. Nejvyšší denní teploty se mohou vyšplhat až k 24 °C. ČHMÚ předpovídá, že ve druhé polovině týdne se nejvyšší denní teploty budou pohybovat v intervalu 13 až 19 °C. Následující týden pak bude teplotně průměrný až nadprůměrný.

Nejchladnější týden nás podle předpovědi meteorologů čeká v období od 11. do 17. května, kdy se v průměru nejvyšší týdenní teploty budou pohybovat kolem 18 stupňů Celsia. Pak se budou teploty znovu zvyšovat.

Pokud jde o srážky, bude období jako celek srážkově průměrné. "První dva týdny vychází nadprůměrné s úhrny kolem 20 milimetrů za týden, poslední dva spíše podprůměrné s úhrny kolem deseti milimetrů," uvedli meteorologové.

Související články

Další články