Úspěch dvojdílného dramatu Dukla 61 o tragédii v dukelském dole, při níž zahynulo přes 100 horníků, nese Davidu Ondříčkovi sladké ovoce. Chystá se totiž režírovat další vysněný projekt.

Tentokrát zpracuje životní příběh Emila Zátopka. Proslulý atlet patří mezi legendy československého sportu, ale v jeho životě je spousta nezodpovězených otázek, na něž se bude snažit odpovídat právě Ondříčkův film.

V hlavních rolích, a sice Emila Zátopka a Dany Zátopkové, by se měli objevit Václav Neužil a Martha Issová. Už za sebou mají náročný trénink.

„Václava trénoval vynikající atletický kouč Jan Pernica a dovedl ho tak daleko, že už běhal skoro Zátopkovým tempem, ovšem nejvýš čtyřstovku, pak odpadl. A Marthu měl na starost Rudolf Černý, trenér Barbory Špotákové; radily jí i Špotáková či Zátopková. Házela už oštěpem dost daleko, teď si Martha zkusí běžné závody, aby poznala náladu, nervozitu, napětí,“ řekl Ondříček serveru idnes.cz.

Točit by se mělo začít v dubnu 2019. „Do té doby seženeme poslední peníze, které ještě do rozpočtu chybějí. Už se přidali Belgičané a Finové, i když tam je malý háček, máme točit na olympijském stadionu v Helsinkách, jehož současné opravy se stále protahují,“ uvedl režisér. Zatím není jasné, jací další herci by se měli ve filmu objevit.