Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Po tajemných stopách vaqueros: 7 fascinujících fotek ze života mexických kovbojů

Při pohledu na Wernerovy snímky se neubráníte dojmu, že tento talentovaný
umělec vynalezl stroj času a s jeho pomocí se přenesl do období Divokého
západu.
Zdroj: Archiv
+ Další 3 fotografie

Když Werner Segarra v roce 1981 poprvé přijel do Mexika, ještě netušil, že zde najde svou životní vášeň. To, co začalo jako obyčejný semestrální výměnný pobyt, nakonec přerostlo v patnáct let trvající fotografický projekt.

K čemu vlastně došlo? Werner byl ubytován v rodině takzvaných vaqueros – mexických kovbojů. A velmi rychle si tyto odvážné a tvrdě pracující lidi zamiloval. „Jejich způsob života mě zkrátka fascinoval. Přestože bydlím v Arizoně, opakovaně jsem se do Mexika vracel, abych ho mohl dokumentovat,“ vysvětluje a dodává:

„Byl jsem tenkrát jako většina teenagerů v mém věku. Hrál jsem na elektrickou kytaru, poslouchal Black Flag a považoval se za drsného rockera. Jakmile jsem se dostal mezi vaqueros, bylo jen otázkou času, kdy mě to přestane bavit. Místo toho jsem se učil stavět ploty, chytat dobytek do lasa, hnát stádo… a dospěl.“

Při pohledu na Wernerovy snímky se neubráníte dojmu, že tento talentovaný umělec vynalezl stroj času a s jeho pomocí se přenesl do období Divokého západu. Ostatně projděte si naši galerii a přesvědčte se sami.

Související články

Další články