Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Po stopách narušeného střelce z Prahy: Z tohoto bytu v Libni jel zavraždit úřednici na Vinohrady

Pražský útočník Jiří Dvořák.
Zdroj: Policie ČR, eXtra.cz/Martin Procházka, koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 8 fotografií
Útočník z Prahy

Psychicky narušený Jiří Dvořák (66), kvůli kterému pořádala policie ve středu obrovské manévry po Praze, byl dopaden poté, co nemilosrdně postřelil úřednici, která později toho dne v nemocnici zemřela. Policisté nakonec přišli na to, že muž nemá na svědomí jen tento útok, ale minulý týden polil ženu leptavou látkou a zranil policistu. Kam vedly jeho kroky osudný den 29. června a kde nakonec skončily?

Jméno šestašedesátiletého Jiřího Dvořáka neslyšeli policisté poprvé. Už v minulosti mu byla udělena pokuta tři tisíce korun za vyhrožování spolupracovnicím. V té době ještě pracoval jako konstruktér přípravků ve firmě Aero Vodochody v Odoleně Vodě. Z pozice byl propuštěn pro neplnění svých povinností. V pátek 25. června polil v tomto areálu ženu leptavou látkou.

Policisté na něj měli po útoku spadeno a rozhodli se ho najít. Vtrhli do jeho bytu v ulici U Libeňského pivovaru v pražské Libni, tam se ale nenacházel. Místo toho na policisty čekalo nastražené výbušné zařízení u vstupních dveří do bytu, které zranilo jednoho z policistů.

Osudný den

V úterý 29. června se Jiří Dvořák odebral ze svého bytu v Libni a odjel na Vinohrady do ulice Bělehradská. Zde kolem jedenácté hodiny dopoledne navštívil úřad práce a z pomsty postřelil jednu z pracovnic, která následkům zranění později v nemocnici podlehla.

Z místa činu okamžitě zmizel a jeho kroky směřovaly do centra. Několik hodin se Dvořák úspěšně policistům vyhýbal, ačkoliv byl evidován jako hledaný, který může být nebezpečný, protože má u sebe zřejmě střelnou zbraň. Mezitím si stihl koupit nové oblečení, jak o tom informovali policisté na Twitteru. Zachytily ho bezpečnostní kamery a po nákupu na sobě měl bílou košili s modrými pruhy, černou kšiltovku s červeným kšiltem, bílé kraťasy a vysoko vytažené ponožky.

Útočník byl nakonec dopaden

Nakonec byl střelec v úterý odpoledne dopaden v Palackého ulici, která je hned u Vodičkovy přímo v centru Prahy. Obyvatelé domu muže natočili z oken, jak ho policie dopadla. Odtamtud už měl namířeno jen na policejní stanici, kde se k činům přiznal a dodal, že měl v plánu v útocích pokračovat.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy