Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Po seriálu Devadesátky Roman Skamene prozřel: O Ivanu Jonákovi jsem měl držet hubu

Bývalí kamarádi Roman Skamene a Ivan Jonák na sebe zanevřeli.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
ZMĚNA NÁZORU

Bývaly doby, kdy byli zesnulý mafián Ivan Jonák (†59) a herec Roman Skamene (67) jedna ruka. Už předtím, než majitele Discolandu Sylvie odsoudili na 18 let za vraždu manželky Ludviky (†34). I pak ho ale představitel veksláka Bínyho z filmu Bony a klid vehementně bránil. Dnes už to vidí jinak. „Seriál Devadesátky nám s ženou otevřel oči,“ přiznává pro eXtra.cz Skamene.

Roman Skamene: Ivan Jonák? Objímali jsme se

Českem hýbe seriál Devadesátky, v němž dokonale namaskovaný Michal Novotný coby jeden z tehdejších kápů podsvětí Ivan Jonák pouští hrůzu.

Herec Roman Skamene znal pravého Ivana Jonáka (zemřel před šesti lety) a má o něm hodně co povídat.

„Ivan Jonák? Dnes už mi je ukradenej. Byli jsme kamarádi, pak mě naštval a tím to skončilo. Ale jinak to hážu za hlavu a vůbec se jím nezabývám,“ řekl eXtra.cz herec na začátku na otázku, co se mu vybaví při vyslovení jména jeho bývalého kumpána.

„Než úplně zblbnul, choval se ke mně vždycky moc dobře. Byli jsme fakt kamarádi, objímali jsme se a tak. Měl jsem ho rád, protože mi nikdy neublížil. Naopak nám se ženou pomohl, kolikrát ještě předtím, než jsme to vážně potřebovali. Pořád byl veselý, pohodář, nic nevadilo. Říkal, že se člověk nesmí pos*at, že všechno se nějak vyřídí. Byl optimista a to jsem měl rád,“ vzpomíná na 90. léta populární herec.

Nešlo mu pomoci

Ve vězení se mu s Renatou Skamene snažili pomoci, jak se dalo. Ale marně.

Moje žena dělala asistentku u advokátů, a tak je poprosila, aby se u něj pokusili aspoň snížit mu trest nebo aby šel do méně přísného režimu. To se ale vůbec nepodařilo. Byl to totiž pořád rebel. Byli jsme třeba u jednoho soudu a tam řval tak, až ho vyvedli. Pořád se choval jako největší frajer,“ vysvětluje umělec, proč nakonec justice odsouzenému vrahovi neodpustila ani jediný den za mřížemi.

„Pak začal tvrdit, že moje žena si na něj myslí, že se se mnou chce rozvést a vzít si ho. Ale to už bylo v posledních letech v base a tam na něj zřejmě nastoupil nějaký úplný tupec, který mu vnutil myšlenku, že jsme svině, že jsme mu chtěli ukrást kuchyň, pozemky a že manželka ho milovala. To byly nesmysly. Už byl mimo a psal nám dopisy, na které jsme čuměli jak blázni. A tím pro nás skončil,“ vzpomíná Roman Skamene.

Vražda Ludviky Jonákové: Devadesátky mu otevřely oči

A dnes už zpětně lituje i toho, že kdy Ivana Jonáka bránil.

„Seriál Devadesátky jsem neviděl, na takové pořady nekoukám. Ale manželka mi říkala věci kolem toho. Byl jsem pořád přesvědčený, že tu svou ženu nezabil, ale když se moje paní dívala na ten seriál, pak mi povídala, že měli i Ludviky dopis, což jsme doteď nevěděli, a že to asi opravdu spáchal. Říkal jsem si, že jsme ho neměli obhajovat, že jsme měli držet hubu,“ přiznal eXtra.cz závěrem herec Roman Skamene.

Více o seriálu Devadesátky ➔

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy