Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Po Robertovi (13) se slehla zem: JDE MU O ŽIVOT! Pátrá po něm už i Hřebejk

Zdroj: Profimedia.cz/Policie ČR
POHŘEŠOVANÝ CHLAPEC
Pět dní. Tak dlouho je už nezvěstný třináctiletý chlapec Robert Kraus z Hranic na Chebsku. Zmizel v pátek odpoledne po příchodu ze školy. Matce nechal dopis na rozloučenou a od té doby jakoby se po něm slehla zem. Do pátrání po mladíkovi se zapojil i slavný český režisér Jan Hřebejk. Proč?

Rodina se obává, že Robert by se mohl ukrývat v lesích. Což je vzhledem ke zhoršenému počasí velice nebezpečné. Z toho důvodu byl tak status pátrání ve středu změněn za „dítě v ohrožení“.

Robert se v pátek odpoledne vrátil ze školy domů. Stačil se jen převléct a poté odešel. Matce navíc zanechal vzkaz, který vypadá jako dopis na rozloučenou a vyplývá z něj, že mladík zmizel dobrovolně a nebyl nikým například unesen.

"Utekl jsem, abys měla klid,“ stojí v již zmíněném vzkazu.

Podle matky chlapce jde o reakci na jejich neshodu, ke které došlo den před zmizením.

V úterý Roberta dlouhé hodiny hledaly desítky policistů. Pátrací akce byla ovšem neúspěšná. Nyní se po Robertovi pátrá nejenom v České republice, ale také na území Německa.

Do pátrání se nezapojili jen policisté. Na Twitteru poprosil o pomoc ostatních také známý režisér Jan Hřebejk. Pohřešovaný Robert je totiž synovcem jeho kolegyně.

Pokud máte jakékoliv informace o pohřešovaném chlapci, neváhejte a kontaktujte redakci eXtra.cz na následujícím e-mailu: redakce@extra.cz

Související články

Další články