Z dosud neznámých důvodů spadl Jan Tříska z Karlova mostu. Vyloučena není ani varianta, že skočil. Všechno se událo v sobotu odpoledne po 16. hodině.

„Dne 23.09.2017 v 16:10 hodin zasahovali pražští hasiči na Kampě. Muž spadl z Karlova mostu do Vltavy, lidé z výletní lodi ho vylovili na palubu a následně byl odvezen na břeh,“ píše se na sociálních sítích HZS Praha. Tam se o zraněném informovalo už včera. S informací, že se jedná o známého herce, přišel deník Blesk.

„Muž po vytažení z vody nejevil známky života. Lidé, kteří ho z vody vytáhli, ho proto resuscitovali za pomoci rad operátora záchranné služby. Když ho záchranáři přebírali, měl už obnovenou srdeční funkci,“ řekla mluvčí záchranky Jana Poštová s tím, že zraněný byl uveden do umělého spánku a převezen do nemocnice. Záchranáři ale jeho totožnost nepotvrdili.

Policejní mluvčí Tomáš Hulan nechce spekulovat o okolnostech a detailech nehody. Tedy toho, jestli byl skok dobrovolný, či se jednalo o nehodu. „Takovou událost prověřujeme, nicméně s ohledem na vážný zdravotní stav osoby, která z mostu skočila, neznáme bližší okolnosti celé situace,“ uzavírá.