Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Po nesnesitelném vedru dorazí bouřky a déšť: Další tropy budou o víkendu

Veder se jen tak nezbavíme.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
počasí
Letos se toto úterý bere jako prozatím nejteplejší den od začátku roku. Teploty se hravě přehoupnou přes 30 stupňů a sluníčko bude pěkně pálit. Právě proto hasiči a meteorologové varují před výskytem požárů. Večer se samozřejmě neobejde bez bouřek a srážek. A pochopitelně se ochladí. Co nám k tomu řekla meteoroložka Dagmar Honsová?

"Česko zažívá zatím nejteplejší den od začátku roku – teplota bude kulminovat mezi 30 až 34 °C. Už v 11 hod. byla v Dobřichovicích pokořena tropická hodnota, tj. 30 °C. Teplotní rekordy ale padat nebudou - pro 28. července jsou ale teplotní rekordy z roku 2013 – tehdy v odpoledních maximech rtuť teploměru kulminovala i přes 37 °C," vysvětlila Honsová z Meteopressu.

Tropy, mírné ochlazení, tropy...

Teplé jižní proudění ukončí studená fronta, která postupuje přes Německo dále na naše území. Během odpoledne a noci na středu přinese na jih a jihovýchod území ojediněle silné bouřky, které budou doprovázené krupobitím, přívalovým deštěm a nárazy větru o rychlosti 90 km/h.

Po teplém úterý přijde středa, kdy se ochladí na 24 až 28 °C, tropické teploty se do Česka na skok vrátí o víkendu – v neděli nás ale opět čeká další přechod studené fronty. Už v neděli vydali meteorologové z ČHMÚ dvě výstrahy - jednu ohledně výskytu požárů a druhou o vysokých teplotách, kdy se člověku může mnohem hůře dýchat a je zapotřebí se dobře zchladit.

Související články

Další články