Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Po Německu je na řadě Kanada: Co říká kapitán týmu Voráček a trenér Říha?

Zdroj: profimedia
+ Další 4 fotografie
MS v hokeji 2019
Český tým si vede na MS v hokeji na Slovensku výborně. Díky včerejší výhře nad Německem postupujeme do semifinále. Jak se k tomu vyjádřil trenér Miloš Říha (60) a kapitán týmu Jakub Voráček (29)? A už mají v hlavě duel s Kanadou?

Utkání s Německem bylo hodně vyrovnané a Češi byli nervózní. Šlo o hodně a hokejisté nechtěli zklamat fanoušky. Utkání se povedlo zlomit až ve třetí třetině. Důležitý gól na 2:1 dával kapitán týmu Jakub Voráček, pojistku za pár minut přidal střelec Dominik Kubalík

"Ten tlak byl obrovský. Němci přijeli a neměli co ztratit. My jsme těžili z té trpělivosti, kázně a disciplíny. Dnes jsme ani nebyli tolik vylučovaní, navíc ta oslabení jsme odehráli perfektně, což nám strašně zvedalo sebedůvěru," řekl pro Českou televizi šedesátiletý trenér Miloš Říha.

Jak je se zápasem spokojený kapitán Voráček Neměl pochyby? "Na pochyby nebyl čas. Soustředil jsem se spíš na to, abychom si vytvořili šance a dali nějaký gól. Ani po té nešťastné brance na 1:1 se nic nezměnilo. Věděli jsme, že to urveme vůlí. Že když zůstaneme u naší hry, tak góly prostě dáme. Byli jsme trpěliví a padlo to tam," rozpovídal se Jakub.

A co si myslí Říha o nadcházejícím zápasu s Kanadou? "Kanada je špička, bruslařsky i technicky. Vyhovujou si, jsou tam obrovské hvězdy. Ale já si myslím, že se dá hrát s každým. Pokud budeme takhle disciplinovaní a vydržíme s nimi v tempu, tak máme šanci. I oni znervózněli v nějakých fázích a také měli štěstí. Takže proč bychom nemohli překonat i je?" dodal trenér Říha pro Českou televizi.

Jakub Voráček ví, že s Kanaďany to bude jiná bitva. Rozhodně hru více otevřou, než učinili Němci. Čeká se 60 minut intenzivního bruslení. Voráček přiznal, že po zápase s Německem je třeba odpočívat. V pátek se pak tým začne chystat na boje o cenné kovy.

Semifinálový zápas na MS s týmem Kanady můžete sledovat v sobotu v 19:15. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Rusko a Finsko.

Související články

Další články