Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Po Milanovi pátrá bezúspěšně policie. Zanechal po sobě dopis na rozloučenou

Zdroj: policie ČR
pátrání
Už od loňského listopadu pátrají muži zákona po sedmnáctiletém Milanu Kovalovi z Rýmařova na Bruntálsku. A to zatím marně, nemají totiž jediné vodítko, kde by se mladík mohl nacházet. Jeho maminka Taťána pro portál TN.cz prozradila, co se dělo, než její syn beze stopy zmizel.

„Až toto budeš číst, už budu po smrti,“ stojí v mrazivém dopisu na rozloučenou, který nechal rodině mladík. Dopis u svého syna našla jeho maminka Taťána, když do jeho pokoje zavítala při úklidu. „Nedalo mi to. Prohledala jsem mu věci a našla ten dopis. Na ten popud jsem okamžitě volala policii a pátrání se rozjelo,“ přiznala Milanova maminka redakci portálu.

Co se dělo před tím, než mladík zmizel? V listopadovou sobotu, tedy dva dny před svým zmizením, měl mít Milan údajně v Bruntále schůzku s přítelkyní. Ta se ale neuskutečnila kvůli tomu, že Milan přišel domů opilý. Ve svém stavu se s matkou pohádal.

„Byl opilý, tak jsem ho nepustila a on na mě začal křičet. Strašně jsme se pohádali. Nakonec jsem mu dala peníze na autobus,“ uvedla Milanova matka s tím, že Milan nakonec zůstal doma, protože hádka zapříčinila, že mu ujel autobus. „Tohle mi neodpustil. V neděli mi sdělil, že ta jeho údajná kamarádka přijela za ním do Rýmařova, že má s ní schůzku,“ řekla Milanova matka.

V průběhu neděle s ním byla v kontaktu. V pondělí měl ráno vyrazit do školy, kam se ale nedostavil a matka ho od té doby už neviděla. Policii synovo zmizení nahlásila v úterý. Nebylo prý totiž neobvyklé, že třeba na jeden den nepřišel domů.

Matka se domnívá se, že se mladík může ukrývat u přátel a že prostě utekl někam, kde se mu líbí více než doma. Paní Taťána přiznala, že hádky a neshody u nich byly na denním pořádku. Milan nebyl rozhodně svatoušek. Podle matky holdoval kouření marihuany a alkoholu.

„Pořád jen doufám a modlím se, ať je hlavně v pořádku. Ať mi dá zprávu, že o něj nemusím mít strach. Teprve teď se s tím začínám maličko vyrovnávat. Brala jsem antidepresiva. První týdny a doba kolem Vánoc byly úplně nejhorší. Vůbec jsem nespala,“ svěřila se matka Milana.

„Pátrání bylo vyhlášeno 19. listopadu. Prověřili jsme všechna místa v rámci dvou pátracích akcí soustředěných na les a železnici. Věrohodný svědek potvrdil, že chlapce viděl po čtyřech dnech v Rýmařově na nádraží. Obdrželi jsme různé informace z Opavy, Krnova a Olomouce. Všechny policie prověřila, snaha však vyšla negativně. Nejsou žádné indicie, které by vedly k tomu, že je mladík po smrti,“ řekl policejní mluvčí René Černohorský pro portál TN.cz.

Pokud byste mladíka na fotografii poznali, policisté prosí, abyste kontaktovali linku 158.

Související články

Další články