Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Po létě přichází první sníh: Meteoroložka Honsová prozradila, kde se dá očekávat

Po létě přichází první sníh: Meteoroložka Honsová prozradila, kde se dá očekávat
Zdroj: Pixabay
+ Další fotografie
počasí
Září ještě neskončilo, podzim ani nezačal, ale do Česka už míří první sníh. Na ten se budou moci těšit lidé v horských oblastech. Se sněhem však přijde i chladnější počasí. Zeptali jsme se meteoroložky Dagmar Honsové z Meteopressu, jak to se sněhem vypadá.

Začátek letošního astronomického podzimu, který startuje v úterý 22. září, a to přesně v 15.30 hod., kdy Slunce vstoupí do znamení Vah a nastává podzimní rovnodennost, bude se 27 °C nejteplejší za posledních 11 let.

"Na víkend začne do Česka proudit studený a vlhký vzduch, který výrazně srazí teploty a na vrcholky hor přinese i déšť se sněhem. Navíc, o víkendu bude foukat čerstvý vítr, takže naše pocitová teplota bude výrazně snižována," vylíčila pro eXtra.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

"V posledních letech nebyla nouze o sněžení už v říjnu i v nížinách – např. v roce 2012 sněžilo 27. 10. i v Praze. Sněhová kalamita ochromila sever Česka uprostřed října v roce 2009. V roce 1997 napadla souvislá sněhová pokrývka v Praze už 27. října, v roce 1994 dokonce už 7. října. 28. září 1995 sněžilo v Liberci," připomněla Honsová.

O víkendu přijde sníh a ochlazení

V pátek bude zataženo až oblačno s deštěm nebo přeháňkami. Noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C.

V sobotu bude zataženo až oblačno, na většině území s deštěm nebo přeháňkami, na vrcholcích hor i déšť se sněhem. Noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C.

V neděli bude zataženo až oblačno, na většině území s deštěm nebo přeháňkami, na vrcholcích hor i déšť se sněhem. Noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C, na jižní Moravě 15 °C.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy