Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Po ku**ě sem a tam rozjel Miloš Zeman šu*ání: Ostrý útok na Rusko kvůli okupaci!

Zdroj: Facebook
+ Další 2 fotografie
Sprostý prezident
Prezident Miloš Zeman (74) má často na talíři, že je k Rusům příliš vstřícný. Tentokrát se však do východního obra drsně obul a neobešlo se to bez vulgarismů. Hlavě státu vadí, že mají být ruští vojáci, kteří se účastnili okupace Československa, vyznamenáni jako váleční veteráni.

„Dva pošukaní poslanci chtějí získat širší podporu dalších poslaneckých klubů,“ zaútočil Miloš Zeman na ruské politiky, kteří chtějí z okupantů udělat hrdiny. Řekl to ve vysílání Frekvence 1.

Pokud by návrh v Rusku prošel, nenechal by to Zeman bez reakce. „Každý, kdo podporuje tento návrh, se dopouští nepřátelského aktu vůči České republice,“ dodal prezident rázně.

O jasném postoji Zemana k těmto ruským snahám o přepisování historie už během týdne informoval hradní mluvčí Jiří Ovčáček

„Pan prezident si pozval na čtvrtek 13. června 2019 na Pražský hrad velvyslance Ruské federace Alexandra Zmejevského. Bude žádat vysvětlení ve věci návrhu ruského federálního zákona, který uděluje status válečných veteránů i účastníkům okupace ČSSR v roce 1968,“ napsal Ovčáček na Twitter.

Miloš Zeman si svým výrokem opět vysloužil i kritiku kvůli použití vulgarismu. Není to poprvé, co prezident mluví veřejně sprostě, v minulosti už používal slova jako "k..da", "z..rvit" nebo "hovno".

Související články

Další články