Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Po koronavirové krizi startuje nejvyšší fotbalová soutěž: Přísná pravidla a omezení

Po koronavirové krizi startuje nejvyšší fotbalová soutěž: Přísná pravidla a omezení
Zdroj: profimedia.cz
sport
Pandemie koronaviru zasáhla spoustu lidí po celém světě a výjimkou nejsou ani sportovci. V polovině března se kvůli koronaviru přerušila první a druhá česká fotbalová liga. Dlouhou dobu nebylo známo, jak to bude s jednotlivými zápasy vypadat a zda bude liga vůbec pokračovat. Po dnešním setkání na ligovém grémiu v Praze je ale jasno. Nejvyšší soutěž začne 23. května dohrávkou 23. kola mezi Teplicemi a Libercem. Sezona běžně končí 30. června, ale vzhledem k okolnostem byl termín posunut.

Koronavirová krize zasáhla také českou fotbalovou ligu, která byla kvůli pandemii v polovině března přerušena. Běžně končí sezona 30. června, což by se za této situace nestihlo. Dnes profesionální kluby na ligovém grémiu v Praze odsouhlasily prodloužení sezony přes 30. června.

Začne se v sobotu 23. května dvakrát odloženým duelem 23. kola Teplice - Liberec. "Epidemiologická situace v Česku je příznivá, fotbalu nahrává. Pokud všichni hráči i členové týmů projdou dvěma plošnými testy, nic startu nebrání,“ sdělil iDnes.cz v pondělí Rastislav Maďar, garant pracovní skupiny ministerstva zdravotnictví pro zmírňování opatření přijatých kvůli onemocnění covid-19.

Fotbaloví šéfové se dnes sešli na grémiu v rouškách v klubových barvách a bavili se o pravidlech a omezeních kvůli koronaviru. Momentálně se počítá s dohráním první ligy kolem 15. července. Uvažuje se ale v případě nutnosti její prodloužení až do 2. srpna.

V případě, že se prokáže nákaza koronavirem u hráče, bude se postupovat podle zákona. Jednotlivé případy budou řešit krajské orgány hygieny. Do karantény nebude muset jít nutně celý tým. Nejenom hráči a trenéři, ale také všichni v jejich přítomnosti budou muset dodržovat přísná hygienická nařízení.

Navíc se také musí řídit manuálem LFA, aby se nikdo z nich nenakazil, protože by to představovalo skutečně velký problém.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy