Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Po hurikánu Dorian dorazí do Evropy i Gabrielle: Počasí u nás výrazně ovlivní, říká meteoroložka

Zdroj: archiv
předpověď
Po informaci, že se žene na Evropu ex-hurikán Dorian, meteorologové přicházejí se zprávou, že by se měla nad naším kontinentem objevit i bouře Gabrielle. Tu doprovází vítr o rychlosti 100 km/h. Pro Českou republiku to bude ale paradoxně znamenat příval teplého vzduchu.

"Gabrielle nedosáhla takové rychlosti, aby byla hurikánem. Byla to tropická cyklona, tedy ex-tropická cyklona, která se nyní dostává do západního proudění, aby zítra mohla ovlivňovat počasí nad Velkou Británií," uvedla meteoroložka Dagmar Honsová pro eXtra.cz.

Podle Honsové se tam ale objeví už jenom jako hluboká tlaková níže. Zatímco nad britskými ostrovy bude kvůli Gabrielle foukat vítr, pro Českou republiku to bude znamenat příjemné oteplení. "Ona tam bude stát tak dobře, že k nám od jihozápadu pronikne teplejší vzduch, a proto ve čtvrtek a v pátek naměříme příjemné teploty kolem 25 stupňů," vysvětlila meteoroložka.

I když se v příštích dnech vlivem tropické cyklony oteplí, o babím létě ještě nehovoříme. "O babím létu mluvíme až kolem sv. Václava, což je ještě daleko. Numerické modely se zatím rozcházejí, ale babí léto se u nás vyskytuje každý rok se 70% pravděpodobností, tudíž se i letos zřejmě objeví. Akorát nevíme, jestli potrvá dva dny nebo 5 týdnů."

Podle meteoroložky si tedy na babí léto musíme ještě počkat. Podle ní má letošní září obvyklý průběh. "Začátek září se některý rok vyznačuje ještě tropickými teplotami, ale někdy může už na horách sněžit," uzavřela Honsová.

Související články

Další články