Prezident Miloš Zeman (73) složil na společné schůzi poslanců a senátorů ve Vladislavském sále Pražského hradu svůj druhý prezidentský slib. Na dalších 5 let se tak ujme úřadu.

Na slavnostní akt dorazil také premiér České republiky Andrej Babiš (63) s manželkou Monikou. Mezi hosty je také majitel TV Barrandov Jaromír Soukup.

Velmi to slušelo také manželce hradního kancléře. Alex Mynářová působila toho odpoledne velmi vznešeně.

Největší pozornost na sebe ale strhávala Kateřina Zemanová. Pro ni je to jistě důstojnější role, než když se objevila v pornografickém filmu.

„Slibuji, že svůj úřad budu zastávat v zájmu všeho lidu podle svého nejlepšího vědomí a svědomí,“ prohlásil Zeman. Ale slib hned porušil. Začal se navážet do České televize a štval proti novinářům.

Někteří poslanci po jeho slovech odešli z Vladislavského sálu. „Už jsem dál nechtěl poslouchat tu zlobu a nenávist, kterou tam pan prezident ze svých úst pouštěl,“ uvedl pro idnes.cz senátor Václav Láska.

„Prezident Zeman se dnes se svým projevem definitivně stal bulvárem české politiky. Ostuda pro cely národ, zejména však pro ty, kteří ho aktivně podpořili. Opět ukázal tu svoji pokoru, já bych řekl malost,“ uvedl k Zemanovi Pavel Telička.

„Svou žluč na média může vylévat Miloš Zeman s kamarády v hospodě, ale neměl by to být inaugurační projev prezidenta republiky,“ doplnil Miroslav Kalousek.