Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019 Vánoce 2019

Nejnovější kauzy

Po dlouhé nemoci zemřela herečka Jana Kopecká (†80), vdova po herci Miloši Kopeckém

+ Dalších 5 fotografií
smutná zpráva
Po dlouhé těžké nemoci ve věku 80 let zemřela herečka Jana Kopecká, vdova po legendárním herci Miloši Kopeckém (†73). Do hereckého nebe odešla dne 9. července, smutnou zprávu s odkazem na rodinu ve středu oznámil publicista Pavel Kovář, autor dvou životopisných publikací o hereččině milovaném muži.

Bývalá tanečnice a herečka Jana Kopecká ve věku 80 let podlehla zákeřné nemoci. Více než 20 let působila na scéně Divadla ABC a objevila se v tak slavných českých filmech, jakými jsou Noc na Karlštejně, Hvězda padá vzhůru, Kdyby tisíc klarinetů a Láska mezi kapkami deště.

Jana Kopecká se narodila 16. května 1939, vystudovala konzervatoř a následně působila na mnoha pozicích v několika divadlech. Její největší vášní bylo herectví a tanec, v letech 1960 až 1980 působila v Divadle ABC a účinkovala i v Baletu Československé televize.

S hercem Milošem Kopeckým se seznámila při natáčení legendárního filmu Limonádový Joe, za muže si ho vzala roku 1966 a na konci 60. let mu porodila dceru Barboru. Byla hercovou čtvrtou a poslední manželkou a to až do roku 1996, kdy jejich lásce vešla do cesty Kopeckého smrt.

Vzpomínky na svého manžela, který byl známý nejen pro svůj herecký um, ale i pro své psychické problémy a mimomanželské poměry, zveřejnila Kopecká v roce 2013 v knize Můj život s Mildou.

Mohlo by vás zajímat

Další články