Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Po celé zemi začínají demonstrace proti Babišovi a Zemanovi: Tisíce lidí vyšly do ulic!

Po celé zemi začínají demonstrace proti Babišovi a Zemanovi: Tisíce lidí vyšly do ulic!
Zdroj: Twitter
+ Dalších 6 fotografií
Demonstraci svolala přes Facebook Šárka Fialová. Akce Proč? Proto! se měla konat pouze na Václavském náměstí, ale spontánně se přidala další města v České republice. Proti Babišovi a Zemanovi se protestuje už i v Brně, Plzni, Českých Budějovicích nebo Liberci, kde se prezident momentálně nachází.

"Jedná se o pokus na poslední chvíli dát najevo, že lidí, kteří nesouhlasí s oligarchickými manýrami pana Babiše a slušným slovem nepojmenovatelným chováním pana Zemana, je opravdu hodně,“ vysvětlila organizátorka Šárka Fialová z občanské iniciativy Politika a Svědomí.

Ta svolala demonstraci v Praze, ale nakonec se začala přidávat další města. Několik desítek se dokonce sešlo v Liberci před hotelem, kde je ubytovaný Miloš Zeman a jeho tým. "Manifestující na podporu premiéra B. Sobotky přišli křičet před hotel Imperial v Liberci. Tak jsem jim zamával. "Skoč," řvali u toho," popisuje prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček na svém Twitteru.

Demonstranti v Praze jsou vybaveni transparenty a na pódiu u sochy sv. Václava probíhají koncerty. O několik desítek metrů níže mají své stánky Michal Horáček a Marek Hilšer, který využili příležitost k tomu, aby nasbírali podpisy ke kandidatuře na prezidentský post.

Na sociálních sítích přislíbilo účast 11 000 lidí, ale počet odhadovaných demonstrantů nechce policie prozradit.

Související články

Další články