Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Po Barborce (12) se po škole slehla zem, nechala děsivý vzkaz: Policisté ji našli 150 km od domova

Pátrání
Od úterního večera pražští policisté pátrání po dvanáctileté Barboře Lejskové. Dívka po obědě odešla ze školy s tím, že jde na hřiště na houpačky. Jenže se nevrátila domů, a tak vyděšení rodiče zalarmovali muže zákona.

Dvanáctiletou Báru naposledy viděli v úterý po obědě ve škole v pražských Stodůlkách. Odtamtud měla odejít na dětské hřiště. Nevrátila se domů a nebrala telefon, a tak vyděšení rodiče zalarmovali policisty.

Ti ještě večer vyhlásili po dívce pátrání „Policisté prověřili jak školu, tak i její okolí, příbuzné dívky, nemocnice a podobně. Během tohoto prověřování našli v její skříňce vzkaz, kde dívka napsala, že už se nikdy nevrátí,“ uvedl mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Barborka už v minulosti mluvila o útěku, v případě nějž by se prý schovávala ve křoví a živila se jablky a špendlíky. „Mohla by se také zdržovat v nákupních centrech, kam také chodívala,“ dodal Daněk.

Dívka měří 153 centimetrů, je vysoké hubené postavy, má středně dlouhé hnědé vlasy s pěšinkou uprostřed a modré oči. Poznávacím znamením je drobná jizva na bradě a na pravém lokti, rovněž špatně vyslovuje sykavky.

Když odcházela ze školy, byla oblečená do modrozelené sportovní bundy, modrých džín a na nohou měla modré džínové tenisky s bílou gumovou špičkou a barevnými hvězdami po stranách.

Policisté dívku úspěšně vypátrali, nacházela se v Českých Budějovicích, 150 kilometrů od svého domova. V době osobního volna ji v obchodním centru našel českobudějovický strážník.

Mohlo by vás zajímat

Další články