Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Po 21 letech se Česko dočkalo! Skvělá Seemanová má rekord a je ve finále olympiády

Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
Veliký úspěch

Barbora Seemanová (21) si na dvoustovce vyplavala olympijské finále! Je to poprvé po dlouhých jednadvaceti letech, kdy se to někomu podařilo. V roce 2001 to byl prsař Daniel Málek. Kromě toho, že si zajistila účast ve finále, podařilo se jí překonat svůj dosavadní rekord.

Plavkyně Barbora Seemanová postoupila na kraulařské dvoustovce do středečního finále! To je veliký úspěch, který se naposledy povedl v roce 2000 prsaři Danielu Málkovi v Sydney, kdy byl na stovce i dvoustovce v Sydney pátý.

Seemanová v součtu obou semifinále zaplavala pátý nejlepší čas a dostala se tak do finále. Kristýna Horská v dvoustovce nestačila, a proto v semifinále končí.

Nový rekord!

Ve finále se Seemanová představí pod pěti kruhy. Na začátku závodu sice vedla, ale poté začala ztrácet. Před posledním bazénem byla třetí a v závěrečných metrech zabojovala a doplavala jako druhá s časem 1:56,14. Vytvořila si tak nový rekord.

„U mě je známé, že to rozjíždím rychleji. Každý to má jinak rozvržené. Některé holky začnou pomaleji, pak to dají do druhé půlky. Já prostě musím rozjet, abych se dostala do tempa. Nevěděla jsem, že rozjíždím takhle rychle, ale stovka byla ještě pomalejší než včera,“ popsala Seemanová pro iSport.cz a dodala, že dostat se do finále byl její sen a ten se jí také splnil. „Když to zítra dopadne jakkoli, tak budu spokojená,” uzavřela nadšeně.

Více o LOH 2021 Tokio ➔

Související články

Další články