Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Plynaři podávají pomocnou ruku: Na co si dát pozor v režimu DPI?

Plynaři podávají pomocnou ruku: Na co si dát pozor v režimu DPI?
Zdroj: Pražská plynárenská
Energie

Pražská plynárenská je připravena v případech, kdy se někteří odběratelé zemního plynu aktuálně setrvávající v režimu DPI (dodavatele poslední instance) dostanou v rámci souvisejících plateb do neúnosných finančních problémů, řešit jejich situaci individuálně na základě jednotlivých žádostí. To se týká i případného snížení výše záloh u těch odběratelů, kteří o uvedené budou mít zájem.

Pro výše uvedené účely je zřízena zvláštní emailová adresa reklamaceweb@ppas.cz, kam se odběratelé mohou obracet. 

Pražská plynárenská však nedoporučuje odběratelům v režimu DPI odkládat popř.  neprovádět úhradu předepsaných zálohových plateb nebo tyto snižovat, neboť se tím připraví o výhodu z dočasně prominuté DPH 21 % a v konečném efektu tím situaci nijak nevyřeší, ale naopak spíše zkomplikují. 

V případě nedostatečných zálohových plateb, reálně nepokrývajících spotřebu plynu v režimu DPI při současných tržních cenách v jeho rámci, lze totiž následně očekávat vysoký nedoplatek v konečném vyúčtování, jehož úhrada může odběratelům způsobit velmi závažné a obtížně řešitelné problémy. Tento nedoplatek bude navíc navýšeno již výše zmíněné DPH, které by odběratelé při včasné a úplné úhradě záloh platit nemuseli.

Pražská plynárenská apeluje na odběratele setrvávající v režimu DPI, aby v tomto zůstávali pouze zcela nezbytnou dobu a co nejrychleji si našli svého „stálého“ dodavatele, u kterého získají výrazně výhodnější podmínky.  V případě, že zvolí Pražskou plynárenskou jako stabilního a silného dodavatele, lze přechod snadno uskutečnit online prostřednictvím moje.ppas.cz.

Související články

Další články