Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Plyn zničil režiséru Kačenovi mozek, přítelkyně pláče: Přání k narozeninám už od ní neslyšel

Plyn zničil režiséru Kačenovi mozek, přítelkyně pláče: Přání k narozeninám už od ní neslyšel
Zdroj: Facebook, eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
Nejsmutnější narozeniny
Šestnáctým dnem je v kómatu divadelní režisér Jan Kačena (38). Na začátku září se otrávil výpary z Ferdinandova pramene v Mariánských Lázních. Sundal poklop a spadl do šachty, ve které bez kyslíku strávil 40 minut. Plyn mu z 99 % poškodil mozek a lékaři mu měli dát jen malou šanci na probuzení. Kačena měl v pátek narozeniny a jeho přítelkyně Kateřina (32) prožila nejbolestnější okamžiky.

"Dneska má můj frajer narozky, na pátek třináctýho. To je celej von. Přejte a posílejte vesmír. Zvládne to. Je to rytíř," psala Kateřina v pátek na Facebooku. Jenomže Jan Kačena (38) na její ani jiná narozeninová přání neodpovídal, vůbec je neslyšel. Od začátku září je totiž v kómatu a naděje na probuzení se prý blíží k nule.

Divadelní režisér zůstává ve vegetativním stavu od neděle 1. září. Tehdy se nadýchal výparů z Ferdinandova pramene v Mariánských Lázních, upadl do bezvědomí a spadl na dno přilehlé šachty. Vyprostit se ho podařilo až po 40 minutách bez kyslíku, další půlhodinu ho oživovali.

Jeden z místních vůbec nechápe, jak Kačenu napadlo víko šachty sundávat. „Mě by nenapadlo tam lézt. Foukají to všichni, to ano. Na těch poklopech ale bývá navíc lebka, aby bylo jasné, že se tam zkrátka lézt nemá,“ řekl eXtra.cz mladík.

Kateřina už dříve uvedla, že plyn jejímu Honzovi z 99 % poškodil mozek. Doktoři se obávají nejhoršího, ale režisérova láska věří, že se jednoho dne probudí a bude jako dřív. „Já vím, že jsem na něj byla napojená a on se nevzdává a bojuje. Je někde hluboko, ale snaží se být tady,“ uvedla na sociální síti.

Technici poklop šachty několik dní po tragédii zabezpečili, aby se podobné neštěstí už nemohlo stát. Kačenu minulý čtvrtek převezli na oddělení dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče v jedné z pražských nemocnic.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy