Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Plyn byl všude, dělníci řekli, že je to normální: Obětem z Prešova můžete pomoct i vy

Zdroj: TV Markíza
+ Další 3 fotografie
podcenění
V Prešově dnes po poledni vybuchl v jednom z panelových domů plyn. Na místo bylo povoláno 25 hasičských jednotek. Panelák má 12 podlaží a hrozí, že se celá budova zřítí. Je potvrzené, že v budově přišlo o život 5 lidí. Vypadá to, že situaci podcenili samotní dělníci. Ti totiž lidem, kteří cítili plyn, řekli, že je vše v pořádku a pod kontrolou.

Ve slovenském městě Prešov došlo v paneláku k výbuchu plynu. Exploze se odehrála mezi devátým až dvanáctým patrem a 5 lidí při ní zemřelo. Jedna z obyvatelek domu promluvila pro web presov.korzar­.sme.sk o tom, jak dělníci podcenili situaci a tvrdili jí, že je vše pod kontrolou.

Obyvatelé domu, který je stále v plamenech, se shodují na tom, že na chodbách paneláku byl velmi cítit plyn. Dělníci prý ale tvrdili, že je vše v pořádku. „Přišla jsem domů po noční a pochůzkách ve městě. Když jsem přicházeli, dělníci kopali u bytovky díry. Ve vchodě byl velmi cítit plyn, tak jsem se vrátila a dělníky upozornila. Řekli mi, že je to pod kontrolou a jeden z nich šel se mnou do bytu. Tam plyn cítit nebyl, tak jsem si šla po noční lehnout,“ popsala pro web paní Silvie, která v budově žila.

Paní Silvie žila v desátém poschodí domu a po výbuchu a při následném požáru ji z budovy evakuovali za pomoci vysokozdvižné plošiny hasiči. Neštěstí ji připravilo o všechno, její byt shořel na popel. Obyvatelů s podobně nešťastným osudem žilo v paneláku víc, i proto na ně město Prešov vyhlásilo sbírku. Lidem postiženým výbuchem a požárem můžete pomoct tím, že přispějete na zřízený transparentní účet. Jeho číslo je SK90 7500 000­0 0040 0859 1­229, variabilní symbol 6122019.

Související články

Další články