Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Plukovník Prymula: Nic jsem neporušil a rezignovat rozhodně nebudu

Plukovník Prymula: Nic jsem neporušil a rezignovat rozhodně nebudu
Zdroj: Petr Horník / Právo / Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
funkce
Ministr zdravotnictví Roman Prymula (56) na polední tiskové konferenci promluvil o skandálu spojeném s návštěvou jedné z restaurací na Vyšehradě v pozdních hodinách. Původně měl promluvit už ve 12 hodin, avšak pak vše posunul o celou hodinu a půl. Podle svých slov neporušil jediné nařízení a odmítnul podat rezignaci. Vše nechá na premiérovi.

"Stojím tady jako člověk, který vypadá, že káže vodu a pije víno," začal ministr svůj projev na tiskové konferenci. "To, co je nesmírně důležité, je dodržování jakýchsi symbolů. Tedy, že by lidé, kteří rozhodují o opatřeních by je měli samozřejmě dodržovat," dodal Prymula. "Já tady s plnou vážností říkám, že jsem nic neporušil," krčil rameny Prymula.

Tisková zpráva k návštěvě ministra Prymuly restaurace Rio's

Server blesk.cz přinesl v ranních hodinách zprávu o setkání pana ministra zdravotnictví Romana Prymuly s prvním místopředsedou hnutí Ano panem Jaroslavem Faltýnkem v restauraci Rio's na Vyšehradě. Tato restaurace je provozována společností MIDI s.r.o. a v těchto prostorách na Vyšehradě je v nájmu již řadu let. Majitelem objektu je Královská kolegiátní kapitula sv. Petra a Pavla na Vyšehradě. Nájemník má s majitelem objektu uzavřenou platnou nájemní smlouvu. V těchto dnech se zástupci kapituly nikdo nejednal o poskytnutí jakýchkoli prostor pro jednání představitelů státu či politiků. Podle našich zjištění restaurace uzavřela provoz vůči veřejnosti na základě Usnesení vlády České republiky o přijetí krizového opatření. Událost zveřejněná deníkem Blesk nás zaskočila a nemáme k ní žádné přesné informace od nájemníka. Budeme po společnosti MIDI vyžadovat vysvětlení. Teprve na základě jejich vyjádření rozhodneme, jaké další kroky bude třeba učinit.

Michal Němeček, děkan kapituly

Uvedl, že po cestě z ministerstva na Vyšehrad roušku měl. Přes restaurační zařízení pouze přešel do soukromého prostoru vyšehradské kapituly. "Tam proběhlo jednání. To znamená, byli jsme tam s panem Faltýnkem a s panem ředitelem Havrlantem z ostravské nemocnice. V tomto slova smyslu nebylo nic porušeno. Nejedná se o restauraci," pokrčil rameny znovu.

"Když toto jednání skončilo, tak jsem se vracel prostorem, který je venku. Byl jsem tam sám, šel jsem bez roušky, přišel jsem k automobilu, sedl jsem si do něj a vzal jsem si roušku. Co se týká jednotlivých opatření, tak omezení shromažďování platilo až od šesti hodin ráno, já jsem tento prostor opouštěl ve 23:30," vylíčil Prymula. Dodal, že sice opatření s rouškami platné je, ale pokud není člověk blíž jak dva metry k jinému člověku, nemusí mít roušku nasazenou.

Skandál Romana Prymuly

Chtěl, aby lidé zůstávali doma, nescházeli se s přáteli a dodržovali všechna opatření, která vláda nařídila. Sám však nedodržel hned několik z nich. Prymula se totiž ve středu pozdě večer vydal za Jaroslavem Faltýnkem do luxusního podniku Rio's na Vyšehradě, kde údajně projednávali u kávy pracovní záležitosti. Po odchodu z restaurace, která měla být tou dobou dávno úplně uzavřena, jako všechny jiné ve státě, si navíc nenasadil roušku a nechal se domů odvézt vládní limuzínou.

Celé dopoledne byl Roman Prymula žhavým tématem a opozice, veřejnost, ale i kolegové z vlády a sám premiér volali po jeho rezignaci. Předseda vlády slíbil, že pokud tak Prymula neučiní, odvolá jej sám. Andrej Babiš už má dva kandidáty na post ministra zdravotnictví a celou záležitost bude v pátek projednávat s prezidentem Milošem Zemanem (76).

Související články

Další články

Nejnovější kauzy