Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Plíšková slovy o olympiádě rozčílila kolegy. Nejedeš do hotelu, ale bojovat o výsledky, říká Hlaváčková

Plíšková slovy o olympiádě rozčílila kolegy. Nejedeš do hotelu, ale bojovat o výsledky, říká Hlaváčková
Zdroj: Profimedia
Tokio 2020

Karolína Plíšková (29) je bezpochyby skvělou tenistkou, často si ale zbytečně uškodí kontroverzním výrokem. Podobně jako poté, co vypadla na olympiádě v Tokiu v osmifinále. "Jsem ráda, že jsem si to tady zkusila, zažila. Ovšem asi to není nic úplně pro mě…" uvedla zklamaná česká jednička, která je známá svým rezervovaným postojem k olympijským hrám. Výrokem ale namíchla řadu lidí. Plíškovou ostře odsoudil například veslař Jakub Podrazil, zklamání projevila i Andrea Sestini Hlaváčková.

"Vrcholový sportovec, který řekne, že olympiáda není nic pro něj, tam podle mě nemá co dělat. Ale to olympijské PR je velké lákadlo, to chápu," reagoval na Twitteru veslař Jakub Podrazil na slova české tenistky. A nebyl sám, kdo byl z výroku Karolíny Plíškové zklamaný.

Na slova Plíškové zareagovala i její někdejší kolegyně z reprezentace Andrea Sestini Hlaváčková. „Malinko mě taková vyjádření mrzí, zároveň to beru, že mohou být vytrženy z kontextu, protože Kája je známa tím, že mluví hrozně upřímně a ne vždycky je to správně řečený a správně položený,“ řekla někdejší skvělá deblistka.

Sama Hlaváčková si olympiádu vyzkoušela a vzpomíná na ni jedině v dobrém. Ostatně také v Londýně v roce 2012 vybojovala v deblu stříbro. "Je to krásná zkušenost. Tam nečekáš čtyřhvězdičkový hotel, kde se o tebe postará hotelová služba a na kurtech bude všechno fungovat. Třeba v Riu nefungovalo vůbec nic, a přesto tam jedeš porvat se o co nejlepší výsledek," vysvětlila Hlaváčková v Sazka studio Stromovka.

Je to sportovní kemp

Jak uvedla někdejší olympionička, podmínky na turnaji pod pěti kruhy se nedají srovnávat s těmi, co tenistky zažijí na okruhu WTA. "Vy tam nejedete s tím, že to budete porovnávat s vašimi běžnými turnaji. Jedeš tam, aby ses zúčastnil takového sportovního kempu. Máš tam postel, která je hrozně malá, ale ty jsi nadšenej, že na ní je přehoz, který si můžeš odvézt domů," vzpomínala na své zážitky a pocity bývalá reprezentantka.

Hlaváčková ocenila především atmosféru a sportovního ducha olympiády. "Dostáváš se na stejný level se všemi ostatními sportovci, ať už to jsou kajakáři, atleti, judisti… Najednou máte stejnou startovací čáru, což se mi na olympiádě líbí," dodala Hlaváčková.

Více o LOH 2021 Tokio ➔

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy