Posledních pár dnů to vůbec nemá snadné tenistka Karolína Plíšková a její manžel Michal Hrdlička. Smutná zpráva o smrti otce Václava Hrdličky zasáhla celou rodinu, ale i přesto Karolína nastoupila v utkání proti Sereně Williams.

Po prohře se Karolína dostavila na tiskovou konferenci, kde se sice ze začátku rozmluvila, ale poté to nezvládla. Na otázku ohledně těžkých dnů, které s manželem Michalem prožívají, nejprve odpověděla:

„Těžké to samozřejmě je, nejvíc pro Michala. Jsem ráda, že tady se mnou zůstal. Bylo ve vzduchu, co vůbec dál udělat, ale bojovali jsme prostě pro…,“ poté Karolínu přemohl žal a její hlas se roztřásl. Dále už nebyla schopná mluvit.

„Nezlobte se,“ omluvila se při odchodu s Catherine Sneddon. Jak to přesně probíhalo a čím vším si Karolína s Michalem prošli, popsala detailněji jedna z jejích trenérek Rennae Stubbs.

„Michalův táta byl vážně nemocný. Tu smutnou událost očekávali. Otázka zněla jen kdy. Ta zpráva bohužel přišla v neděli. Kája byla ráda, že nad Barty vyhrála a Michalovi aspoň maličko vylepšila hrozný den. Každý, kdo ztratil rodiče, ví, jak bolestná je to věc,“ řekla australská trenérka.

„Michal strávil s tátou v minulých týdnech hodně času, proto nedoprovázel Karolínu v Cincinnati a New Havenu. Jsem si jistá, že pro něj bylo svým způsobem těžké být tady a ne doma s rodinou. Podporoval tu Karolínu, i když se musel cítit strašně.“