Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Ples v Opeře: Ať se Brno a Vídeň nezlobí, ale na charitu se nejvíc vybere v Praze! Kolik letos vydraží létající Fin Mika Häkkinen?

Zdroj: plesvopere.cz, profimedia.
+ Další fotografie
Letos poprvé moderuje Ples v Opeře Leoš Mareš, přijede Mika Häkkinen, Ornella Štiková nemá šanci ani v přestrojení a opět přibude hodně peněz na charitu. Více než hodně.

Milionový Ples v Opeře čeká Prahu už pozítří, ale jedno už je předem jisté. Opět se na něm vybere důstojná částka na charitu, tedy povede se něco, co je v případě většiny akcí s charitativním podtextem většinou jen snem nebo planým slibem pořadatele.

Tři miliony korun. To je částka, kterou se podařilo získat na dobrou věc prostřednictvím Plesu v Opeře historicky. Nadace Terezy Maxové, Kambodžský červený kříž, Dětské krizové centrum, NFOZP Srdcerváči, zaměřené na zaměstnávání postižených, a mnoho dalších dobročinných institucí pomáhá potřebným díky této akci. Pomáhají slavné osobnosti, organizátoři i hosté.

Jedním z nejstálejších projektů, které Ples v Opeře podporuje, je podpora vysokoškolského vzdělávání znevýhodněným dětem pomocí Nadace Terezy Maxové dětem. Tato spolupráce funguje spolehlivě už pátým rokem a dokázala pomoci desítkám studentů ke vzdělání. Jedním z nejúspěšněji vydražených artefaktů se stal dres tenisty Radka Štěpánka, který si účastník dražby koupil za 205 000 korun.

Na dražbě Plesu v Opeře jste ale historicky mohli najít také exotičtější ceny, například knihu fotografií zpěváka Bryana Adamse s podpisem a vstupenkami na jeho koncert.

Šťastný zájemce si díky Plesu v Opeře mohl „odnést“ také sexy polibek Bond girl. Co by za to dali na Slovensku, kde si odnesou v lepším případě šok, to v případě, že je přítomna ovíněná Sisa Sklovska

Také na letošním ročníku nebude chybět v programu dražba podporující charitativní činnost. Dražit se bude například kombinéza zahraniční hvězdy s podpisem Miky Häkkinena, jezdecká přilba jeho kolegy Davida Coultharda taktéž s vlastnoručním podpisem a dále například golfový balíček od společnosti Centr Group, který umožní zahrát si s jedním z profesionálních golfistů European tour na D+D Czech Masters.

Výtěžek bude věnován opět na podporu vysokoškolského vzdělávání prostřednictvím Nadace Terezy Maxové dětem, také ale na pomoc matkám umístěným v azylových domech.

Související články

Další články