Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Pleky, víš to? V Kanadě ti prý u soudu uškodí Šafářová i náboženství!

Lucie Vondráčková a Tomáš Plekanec
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 17 fotografií
Mezi manželi Tomášem Plekancem (35) a Lucií Vondráčkovou (38) je oficiálně klid, ale k něčemu se určitě schyluje. Podle jedné ze čtenářek to prý pro hokejistu nebude vůbec lichotivé.

Do redakce eXtra.cz dorazil email, v němž se pisatel označuje za paní Hanu, důchodkyni, která už řadu let žije v Kanadě. A rozporuje informace, které se redakci podařilo získat z důvěryhodných zdrojů, jež mají s kanadským právem prokazatelné zkušenosti. Podle čtenářky (pokud jde skutečně o ženu, rétorika tomu totiž moc neodpovídá) nehrozí, že by Lucie Vondráčková s dětmi musela po Tomášově konci v NHL pryč.

Kanadské občanství

„Kanadské soudy řeší v případě rozvodu prioritně práva dětí. Takže zde máme dvě malé kanadské děti a jejich potřeby. Narodily se v Kanadě, jsou tudíž kanadští občané a celý svůj dosavadní život žily v Kanadě. To, že mají druhotně i občanství České republiky, je asi tak stejné, jako by měli papíry Burundi. Původ rodičů je nepodstatný. Pokud má hokejista dlouholetou smlouvu, má určitě trvalý pobyt, zelenou kartu. Po třech letech života na trvalý pobyt má právo na občanství, to se týká i přistěhovalé manželky. Že by si to kanadské občanství nevzali, to bych pochybovala,“ napsala Hana, nicméně vlastně sama spekuluje a přesně vůbec nic neví.

„To, že je Pleky resident, je jasné i z toho, že stoprocentně daní v Kanadě. Šetřílek, co počítá i brambory do hrnce, by jako pracující v zahraničí platil patnáctiprocentní daň v Česku a na 50 procent v Kanadě,“ tvrdí. Podle našich informací však skutečně Tomáš Plekanec v Kanadě o občanství nežádal a pokud máme správné informace, ani jeho žena ho nemá. A trvalý pobyt má mít dvojice také v Česku. Zkrátka se celou dobu počítalo s tím, že po ukončení Tomášovy kariéry se rodinka přestěhuje zpět do České republiky.

Čtenářka, která má evidentně k hokejovému útočníkovi silné antipatie, ale pokračuje dál.

Problém s milenkou?

„Jediný, kdo může čekat problémy s imigračním úřadem, je milenka, neboť milenka žijící se ženatým pánem nemá nárok na život v Kanadě. To až v případě, pokud se vdá,“ tvrdí. Pokud víme, Tomáš Plekanec nemá žádnou milenku, pokud tedy partnerku Lucii Šafářovou nepodvádí.

Podle pisatele (nebo pisatelky) to prostě nakonec bude kanadský soud, kdo přiklepne výživné na děti i na manželku.

„Český šovinistický fóreček, že vykopnu manželku (38) s dětmi z domu a do baráku si nastěhuju milenku, to je možná velká frajeřina v Čechách, ale v Kanadě to je citelný zásah do práv dítěte. V puritánské protestanské Kanadě se může takto zachovat pouze kamikadze,“ píše „velká příznivkyně“ Tomáše. Ten dal ale jasně najevo, že ze strany jeho ženy mělo jít o podraz, když dala najevo, že byla z domu vyhozena.

Jaká je pravda?

„Z Česka jsem po oznámení našeho rozchodu neutekl, jak jsem se někde dočetl. Odjel jsem do Kanady zařizovat oddělené bydlení, na čemž jsme se s Luckou jasně a společně dohodli,“ napsal Tomáš v jednom ze svých dvou prohlášení, v němž reagoval na Lucčino chování. A navíc je prý těžký nesmysl, že by s ním už zkrásnělá tenistka žila v jedné domácnosti.

Těžko říci, v čem se Hana mýlí a co může být naopak být blíž pravdě.

Náboženství u soudu

S vírou se ale docela sekla. Kanadští občané jsou skutečně silně věřící, většinu (přes 40 procent) tvoří vatikánští katolíci. V provincii Quebec mají obzvlášť silnou pozici. K Hanou zmiňovaným protestantům se má hlásit sotva deset procent obyvatel. Žádné zdroje ale nevarují, že by náboženství nějak zasahovalo do rozhodování soudů, i když pokud by Plekanec narazil na ultrakatolickou soudkyni, mohlo by mu to skutečně přitížit. I kdyby byl ve všem nevinně.

Všechno jsou to ale spekulace. Také se totiž může stát, že se Vondrajda skutečně nakonec do Česka vrátí, jak měla nedávno prohlásit. Pak by všechny spekulace česko-kanadských důchodkyň vzaly stejně za své…

Související články

Další články