Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Věra Bílá

Nejnovější kauzy

Pláž, nebo dveře? Tahle fotka rozdělila celý svět! Iluze, která vám zamotá hlavu

Co je na fotografii?
+ Další fotografie
Nová optická iluze naprosto ovládla celý internetový svět! Lidé se přou o to, co na obrázku opravdu je. Někteří tvrdí, že to je naprosto jasně písečná pláž s mořem, druzí se domnívají, že to je detail omítky u dveří. Na známé sociální síti se tak rozvinula pořádná tahanice, kde byl snímek opravdu udělán.

Jsou to dveře, anebo pláž? Toto téma v posledních dnech řeší uživatelé Twitteru, kde byla zveřejněna fotka něčeho modrého. Optická iluze však mnoho lidí mate. Jeden tábor je pro pláž a druhý pro dveře.

Na sociální síti se tak strhla pořádná debata o této dokonalé iluzi. Někteří si ale dokonce dali práci a fotku přiblížili. Modrá fotografie tedy skrývá mnoho tajemství, která na první pohled nejsou patrná.

Při pohledu na fotografii ve svislém směru to vypadá na část dveří, přičemž modrá část jsou samotná dvířka, zatímco tyrkysová působí jako rám a krémová jako omítnutý prostor. Pokud se však fotka otočí horizontálně, vypadá jako písečná pláž.

Co myslíte, že je na fotografii? Jste pro pláž, a nebo dveře?

Mohlo by vás zajímat

Další články