Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Věra Bílá

Nejnovější kauzy

Platy Čechů šplhají nahoru. Kdo si polepšil a komu naopak mzda klesla?

Platy v Česku šplhají nahoru.
Platy Čechů stoupají! Průměrná mzda v posledním čtvrtletí stoupla v Česku o 4,2 procenta, a to je opravdu dost. Hodně si polepšili učitelé a lidé v pohostinství, naopak horníkům mzda klesla.

Průměrná mzda pomalu stoupá už o roku 2014. V posledním čtvrtletí stoupla v Česku dokonce o 4,2 procenta. Mzdy nejrychleji rostly zaměstnancům v Praze a ve Středočeském kraji. Nejvíce si polepšili učitelé a lidé, kteří pracují v pohostinství. Naopak se mzdy snižovaly horníkům. Výrazně rychleji rostly mzdy v nepodnikatelské sféře. Informoval o tom Český statistický úřad.

Průměrná mzda v České republice je v současnosti 29 320 korun. Medián mzdy vzrostl o 6 procent na 25 061 korun. Navíc se daří navyšovat mzdy i lidem s nižšími příjmy. V oblasti vzdělávání stouply mzdy dokonce o 7,4 procenta, naopak nejméně stouply v pojišťovnictví, pouze o 0,8 procenta. Podívejte se do galerie, o kolik stouply platy v jednotlivých profesích.

Mohlo by vás zajímat

Další články